Francisco Alonso attı, İspanyollar son bileti kaptı! #FIBAU20Europe

Günün son çeyrek final karşılaşması ise İspanya ile Letonya arasındaydı. Karşılaşmadan 79-70 galip ayrılan İspanya, adını yarı finale yazdırdı.
Maça İspanyollar oldukça efektif başladı diyebiliriz. Potansiyelli uzunları olan Yankuba Sima‘yı oyunun içine sokamadılar. Bu onlar adına bir handikap oluşturdu ancak devreye, kariyerini NCAA’de devam ettiren Francisco Alonso girdi. Takımın adeta patronu olan  Marc Garcia, tüm sahneyi ona bıraktı desek herhalde yanlış olmayacaktır. Bu sayede de çeyreği 25-19 önde tamamlamayı başardılar. İkinci çeyrek ile birlikte oyun iyiden iyiye dengelendi. Letonya da bu turnuvaya keyif veren takımlardan biri ve 2014 Konya’da da iyi iş çıkarmışlardı. Takım bütünlükleri ve oyunun sonuna kadar verdikleri mücadele ile herkesin takdirini toplamışlardı. Bu karşılaşmada da aynen bu ruhu sahaya yansıtmaya çalıştılar ve takımın en önemli ismi olan Rihards Lomazs ile etkili oldular. Lomazs, muazzam bir oyun ortaya koydu ve izleyenleri adeta mest etti. Ancak yine de soyunma odasına önde giden ekip İspanya oldu.

oVpj6Z3B80O_JdAnEzLvrQ
İkinci yarı ile birlikte oyun bir o yana, bir bu yana gitti. İspanyollar farkı açmak için uğraşırken, Letonya da farkı kapatıp rakibini yakalamaya çalıştı. Lomazs‘ın önderliğinde de farkı aşağılara çekmeyi başardılar. Ancak o bölümde devreye Marc Garcia girdi. Sanırım üçüncü periyodun sonlarına doğruydu. Dışarıdan bulduğu üçlük ile Marc Garcia, havaya girmek üzere olan Letonya takımının fişini çekti diyebiliriz. Son çeyreğe de 68-56 önde girmeyi başardılar. Son çeyrekte de oyunun kontrolü İspanya’daydı. Rakibinin yaklaşmasına izin vermeyen İspanya, sahadan 79-70 galip ayrıldı ve son yarı final biletini cebine koymayı başardı!

İSTATİSTİKLER |

İspanya | FIBA
İspanya | FIBA
Letonya | FIBA
Letonya | FIBA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler