Fırat Okul: “Yeni Sezon Çalışmalarına Başladık”

fırat-okul

İstanbul Üniversitesi B.G.D. Başantrenörü Fırat Okul, yeni sezon çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

İstanbul Üniversitesi B.G.D. ile geride kalan sezonu değerlendiren Okul, “Bildiğiniz giib yoğun bir sezon geçirdik. EuroCup’ta yarı final oynadık. TKBL’de normal sezonu 4. sırada tamamlayıp, play-off’ta çeyrek final oynadık. Baktığınız zaman sezon hedeflerimizin altında kaldığımızı söylemek zor. Şimdi artık önümüze bakıyoruz” dedi.

Yalova’da düzenlenen TKB2L 8’li finallerini takip eden genç çalıştırıcı, “TKBL’den sonra şimdi 2. lig finallerine geldik. Burada bütün bir sezon beraber geçirdiğimiz B.G.D., bizim pilot takımımız olarak burada, onların maçlarını takip ediyoruz. Açıkçası 2. ligde ne oluyor ne bitiyor, 1. lige nasıl takımlar gelecek, oyuncu portföyü ne alemde, buradaki oyuncular ne yapıyor, önümüzdeki sezon için herhangi bir oyuncuyu kadromuza katabilir miyiz diye izlemeye geldik. Gayet çekişmeli, heyecanlı maçlar oluyor” diye konuştu.

2015-2016 sezonu hakkında da konuşan Okul, “Önümüzdeki seneyle de ilgili olarak, zaten herkesin daha önceden de bildiği gibi, B.G.D. ille olan sponsorluk anlaşması sona erdi. Yeni sponsorlar ile konuşmalar sürüyor. Oralardan haber bekliyoruz. Her iki opsiyonda da hayırlı takımlar kurmak için çalışmalarımız başladı. Yoğun bir sezonu bitirdik ama nefes almak yok. Hemen önümüzdeki sezona bakacağız. Önümüzdeki sezon ne olacak ne bitecek, hangi oyuncuyu kadromuza katabiliriz, nasıl bir yapı olacak, 4+0 kuralından sonra hangi pozisyonlara yabancıları alalım diye arkadaşlarımızla bunun kararını vermek üzere çalışıyoruz. Çalışmalar bu şekilde devam ediyor” diyerek sözlerini tamamladı.

jwsbasketball.org

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler