Final maçının kilit oyuncu eşleşmeleri | #BCL

Basketbol Şampiyonlar Ligi‘ndeki temsilcilerimizden Pınar Karşıyaka, bu akşam final maçında son şampiyon San Pablo Burgos’la karşı karşıya. Bireysel oyuncu eşleşmeleri, sonunda kupa olan bu maç için bir başka önem taşıyor.

Her mevkiden oyuncu eşleşmeleri iki takımın da tavanlarını belirleyecek. Hem Karşıyaka’nın hem Burgos’un yıldızlarının bire bir eşleşmelerine gelin birlikte, kısaca bakalım.

Raymar Morgan – Dejan Kravic

Dejan Kravic, Ufuk Sarıca ve ekibini en çok düşündüren oyuncu olmalı. Sırp asıllı Kanadalı oyuncu ligin savunması en zor isimlerinden biri. Üstelik üst üste üçüncü sezon Kravic’i finalde izleyeceğiz; önceki iki finalde de elleri kupaya uzanmıştı. İlk beşte Karşıyaka’nın yıldızı Raymar Morgan ile eşleşecek. Morgan, yarı finalde Jacob Wiley ve Elias Harris’e karşı gösterdiği performansı bu akşam tekrarlama lüksüne sahip değil. Hücum sahasında Kravic’e faul aldırması temsilcimizin en çok istediği şey; öte yandan Morgan’ın faul yapmadan savunması gerek. Kravic sırtı dönük oyun oynayamayan bir isim ve dolayısıyla, onun potaya sırtını dönmesini sağlamak önceliklerden biri. 

Tony Taylor – Alex Renfroe

Maçın en dikkat eşleşmesi belki de. İki tecrübeli oyuncu, evvela oyun hakimiyetini kazanmak için savaşacak. Tony Taylor’ın yarı finalde – Sek Henry ile birlikte – Dylan Ennis’i nötralize etmesi takdire şayandı. Ancak Renfroe perdesinin altından geçeceğiniz tipte bir oyuncu olsa da çok zeki ve saha içinde birden çok tehdide sahip. Taylor’ın şayet savunursa istikrarlı baskısı kritik. 

Sahanın diğer tarafında ise Renfroe çok iyi bir savunmacı. 1.95’lik fiziğiyle Taylor’a sorun çıkartabilir. Bu noktada Taylor’ın tecrübesi devreye girmeli ancak Taylor, Zaragoza maçının özellikle üçüncü çeyreğinde olduğu gibi oyunu zorlama tuzağına düşmemeli. 

Sek Henry – Vitor Benite

Sek Henry ve Vitor Benite, finaldeki takımların an itibarıyla en formda skorerleri. İki isim de izolasyonlar üzerinden imdat çekici işlevi gören isimler, iki ismin birbirleriyle eşleşmesi de muhtemel. Bu durumda Sek’in fizik avantajı sahaya yansımalı. Benite gün ışığını bir parça dahi görse sayıya gidebilen bir isim. Savunması bir kişiye bırakılamayacak bir oyuncu olduğu aşikâr. Sek’in şut performansının devam etmesi, bunun yanında Benite’yi yıpratması, Karşıyaka’nın ondan istediği şeyler. 

Amath M’Baye – Jasiel Rivero

Muhtemel ilk beşleri yan yana koyduğumuzda Amath M’BayeJasiel Rivero eşleşmesini görüyoruz. Bu iki oyuncu maçta gerçekten ne kadar eşleşir bilemiyorum ama performansları karşılaştırılabilir. Saha içinde bu iki oyuncudan hangisinin performansı üstün gelirse, onun takımı kupaya bir adım daha yaklaşacak. M’Baye de Rivero da işler sıkıştığında devreye sokulan isimler. Kesinlikle kolay geçmeyecek bir final mücadelesinde maçı söküp alabilecek isimlerden ikisine ayrı bir gözle bakmak gerek. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

TOFAŞ’ın gruptaki son rakibi belli oldu! #BasketballCL

Basketbol Şampiyonlar Ligi'ndeki temsilcilerimizden TOFAŞ'ın grubundaki son rakibi, Estonya ekibi BC Kalev/Cramo oldu. Önümüzdeki sezon Basketbol Şampiyonlar Ligi F grubunda mücadele edecek olan temsilcimiz TOFAŞ'ın...

Ivkovic’e veda, Bobby Dixon özel, Rockets,Fenerbahçe Beko,BCL, Mike James ve daha fazlası| Günün haberleri (16.09.21)

  Fenerbahçe Beko Türk Telekom'a karşı farklı galip #BSL - Fenerbahçe Beko Türk Telekom'a karşı farklı galip #BSL - https://t.co/8SRDTxguDk — TrendBasket (@TrendBasket) September 16, 2021 #SonDakika Avrupa...

Basketbol Şampiyonlar Ligi gruplarına kimler kalacak? #BasketballCL

Basketbol Şampiyonlar Ligi için son biletler 17 Eylül Cuma günü sahibini buluyor. Basketbol Şampiyonlar Ligi'nde son biletler sahiplerini buluyor. Dört gruptan oluşan ön eleme turunda...