Final Four yakın tarihinin x-faktörleri | Sıradaki kim?

EuroLeague Final Four format itibarıyla günlük performansların çok fazla şeyi değiştirebildiği organizasyonlarından biri. Tüm sezonu kötü oynayıp Final Four’a yakın tarihlerde form tutan, hatta Final Four haftasında aşka gelen bolca oyuncu gördük. Söz konusu durum elbette sadece oyuncuların form grafiklerinin yükselmesiyle ilgili değil. Tek maç üzerinden kurgulanan oyun planları ve rakibin 40 dakika içindeki basketbol anlayışı bahsettiğim çıkışları izlememizin diğer nedenleri arasında gösterilebilir.

Final Four
Nikola Kalinic (@nikola_kalina)

İfade etmeye çalıştığım konuyu biraz daha somutlaştırmak için 2015/16, 16/17, 17/18 ve 18/19 Final Four’larının akışına beklentilerin üstünde etki eden oyunculara değinmek istiyorum. CSKA Moskova’nın Fenerbahçe’yi yenip şampiyonluğa ulaştığı Final Four’da Nikita Kurbanov, İstanbul’da Nikola Kalinic, bir sezon sonra Trey Thompkins ve Vitoria-Gasteiz’de Daniel Hackett.

Yukarıda bahsi geçen oyuncuların o maçlara neden ve nasıl etki ettiği üzerinde biraz durup yarın başlayacak Final Four’da benzer performansı sergileyebilecek birkaç isme değineceğim.

Geri1 of 6

Final Four yakın tarihinin x-faktörleri | Sıradaki kim?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler