FIBA ve EuroLeague takvim sorunu çözmek için toplanıyor!

Avrupa’daki takvim sorunu için FIBA ve Turkish Airlines EuroLeague yönetimi bir araya geliyor.

Avrupa basketbolunu yakından ilgilendiren Turkish Airlines EuroLeague maçlarının milli maçlarla çakışma sorunu, sona erebilir. EuroLeague ve FIBA sezon içerisinde yaşanan takvim sorununu çözmek için bir araya geliyor.

Walla Sport’tan Arale Weisberg’in haberine göre EuroLeague yönetimi ile FIBA yönetimi takvim sorununu çözmek adına toplanacak. İlerleyen günlerde yapılacağı belirtilen toplantıda 2023-24 sezonunun belli bir bölümünde EuroLeague’in iki haftalık bir ara vereceği aktarıldı.

EuroLeague hissedarları, iki haftalık aranın onaylanıp onaylanmamasına karar vermek için Salı günü bir toplantı gerçekleştirecek. Bu teklifin kabul edilmesi halinde EuroLeague’de forma giyen oyuncular, Şubat ayında oynanacak olan FIBA Eleme maçlarında kendi milli takımlarında oynama şansını elde edecek.

Önerilen iki haftalık aranın, bir haftası yerel kupa maçlarına diğer haftası ise FIBA Elemelerine ayrılması düşünülüyor.

FIBA, Kasım ayında oynanacak eleme penceresini iptal etti ve böylece sezon içerisinde sadece Şubat ayında eleme penceresi heyecanı yaşanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler