FIBA, devşirme oyuncular hakkında yeni bir karar alıyor

FIBA, yeni alınan kararla birlikte milli takımlara yeni devşirilen oyuncuların EuroBasket Women elemelerinde ve turnuvada oynamasına izin vermeyecek.

Polonya merkezli Dziennik sitesinde yer alan habere göre FIBA, milli takımlara yeni devşirilen oyuncuların EuroBasket Women elemeleri ve turnuvada forma giymesine izin vermeyecek. Diğer bir deyişle FIBA, sekiz devşirme oyuncunun devşirildiği takımlarda oynaması durumunu reddetti.

Bu durum A Milli Kadın Basketbol Takımımızı da yakından ilgilendiriyor. Zira Fenerbahçe Kadın Basketbol oyuncusu Kiah Stokes, geçtiğimiz günlerde TBF tarafından devşirilmek isteniyordu. Konu hakkındaki tüm prosedürler tamamlanmıştı ve FIBA’dan onay alınması halinde başarılı isim Milli Takım formasını terletecekti. Ancak Stokes reddedilen sekiz ismin arasında yer aldığından, 25 yaşındaki isim geçtiğimiz saatlerde açıklanan A Milli Kadın Basketbol Takımımızın aday kadrosunda yer almadı.

Keza Fenerbahçe’de Bria Hartley de Fransa tarafından devşirilmiş hatta Fransa Milli Kadın Basketbol takımının elemeler için açıklanan aday kadrosunda yer almıştı.


Kaynak: sport.dziennik.pl

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler