Fenerbahçe Ülker ikinci maçı farklı kazandı

TBL yarı final serisinde Fenerbahçe Ülker ve Pınar Karşıyaka, serinin ikinci maçında Ülker Arena’da karşı karşıya geldi. İlk maçı uzatmada kaybeden Fenerbahçe Ülker bu maçı 84 – 70 kazanarak seride durumu eşitledi. Maçta en çok sayı atan oyuncu konuk taraftan 23 sayıyla Darryl Eugene Strawberry Jr. oldu. Maçı kazanan ekipte en fazla sayıyı atan oyuncu ise 16 sayıyla Nemanja Bjelica oldu ve bu gayretle galibiyette büyük rol oynadı.
  
Bu maçta birinci periyot 24 – 17 Fenerbahçe Ülker üstünlüğüyle bitti. Maçın ikinci periyotunu da 21 – 20 önde kapatan sarı lacivertli ekip devreyi 45 – 37 önde kapattı. Mücadelenin üçüncü çeyreğinde de üstün taraf ev sahibiydi ve çeyreği 23 – 14 önde kapattı. Son çeyrek ise 16 – 19 Pınar Karşıyaka üstünlüğüyle geçildi ve karşılaşma 84 – 70 bitti.
  
Fenerbahçe Ülker’de Nemanja Bjelica 16 sayı , 7 ribaund , 5 asist yaparak karşılaşmayı bitirdi. Öte taraftan Oğuz Savaş 15 sayı , 5 ribaund rakamlarına ulaşarak maçı bitirirken, Nikolaos Zisis 12 sayı , 5 asist ile oynadı.
  
Pınar Karşıyaka’da ise Darryl Eugene Strawberry Jr. 23 sayı , 2 ribaund , 1 asist ile maçı tamamladı. Öte yandan Robert Lee Dixon 14 sayı , 3 ribaund , 3 asist rakamlarına ulaşarak maçı bitirirken, Soner Şentürk 7 sayı , 4 ribaund , 2 asist yaparak mücadeleyi tamamladı.
  

Geri1 of 3

Maçın Özeti

İlgili Haberler