Müthiş maçın kazananı Karşıyaka

TBL yarı finallerinden Fenerbahçe Ülker Pınar Karşıyaka serisi de bugün başladı. İlk dakikadan itibaren inanılmaz derecede inişli çıkışlı geçen maç, bir uzatma sonrasında 97 – 96’lık Pınar Karşıyaka üstünlüğüyle sonlandı. Bu mücadelede en çok sayı atan oyuncu konuk taraftan 27 sayıyla oynayan Robert Lee Dixon galibiyetin mimarları oldu. Diğer ekipten en yüksek sayı atan oyuncu ise 25 sayıyla Andrew Darius Goudelock oldu .
  
Bu mücadelede birinci periyot 14 – 22 konuk ekip üstünlüğüyle tamamlandı. Maçın ikinci çeyreğinde de üstünlüğü bırakmayan İzmir ekibi çeyreği 22 – 29 devreyi ise 36 – 51 önde kapattı. Maçın üçüncü çeyreğinde toparlanan Fenerbahçe Ülker çeyreği 19 – 13 önde bitirdi ve farkı 9 sayıya kadar indirdi. Son çeyrekte iyi performansına devam eden sarı lacivertliler 1 dakika kala farkı 5 sayıya kadar indirdi. Maçın bitimine 4 saniye kala 3 sayı gerideyken 2 serbest atış hakkı kazanan sarı lacivertlilerde, Goudelock ilkini atıp ikincisi özellikle kaçırdı ve ribaundu alan Vesely skoru eşitleyip maçı uzatmaya götürdü. Uzatmada da aksiyon bir an durmadı. Her ne kadar Fenerbahçe Ülker son 9 saniye kala Melih Mahmutoğlu’nun elinden üç sayı isabeti bulup 1 sayı öne geçse de son hücumda çizgiye giden Dixon 2/2 isabet buldu ve bu basketler Karşıyaka’yı seride 1 – 0 öne geçirdi.
  
Pınar Karşıyaka’da Robert Lee Dixon 27 sayı , 6 ribaund , 4 asist istatistiklerinin yanına 3 tane de top çalma ekleyerek başarılı bir performans ortaya koydu. Bunun yanı sıra Juan Diego Tello Palacios 22 sayı , 5 ribaund , 2 asist ile mücadeleyi tamamlarken , Darryl Eugene Strawberry Jr. 12 sayı , 3 ribaund , 6 asist rakamlarına ulaşarak maçı tamamladı.
  
Sarı lacivertlilerde ise Andrew Darius Goudelock 25 sayı , 2 ribaund , 2 asist rakamlarına ulaşarak karşılaşmayı bitirdi. Öte taraftan Bogdan Bogdanovic 16 sayı , 2 ribaund , 6 asist ile maçı bitirirken, Jan Vesely 14 sayı , 8 ribaund , 2 asist ile mücadeleyi tamamladı.
  

Geri1 of 3

Maçın Özeti

İlgili Haberler