Geri1 of 2

EuroLeague Women sekizinci hafta maçında temsilcimiz Fenerbahçe, Rusya ekibi Nadezhda’ya konuk oldu. Çekişmeli geçen maçtan 66-64 ile galip ayrılan taraf Fenerbahçe oldu.

Karşılaşmanın skor perdesi ev sahibi takım tarafından açılırken, Fenerbahçe’den Plum’ın üç sayılık isabeti gecikmedi (2-3). Rus ekipten Jones’un turnikesiyle takımı tekrar öne geçerken, temsilcimizin bulduğu 6-0‘lık seriyle skor 4-9 oldu. Ev sahibi takım, Ygueravida Viana’nın bulduğu üçlükle bir nefes alırken, Fenerbahçe’den Voughn’ın iki sayılık yanıtı hemen geldi (7-11). Bu andan itibaren art arda 9 sayı kaydeden Nadezhda, çeyrek bitimine 02.27 kala 16-11 öne geçti ve Fenerbahçe bençine molayı aldırdı. Moladan Rus ekibin dört sayısıyla dönülürken, çeyrek skorunu belirleyen isim Plum oldu (20-13).

İkinci çeyreğe hücumda Jones- Cora düellosuyla başlanırken Tilbe Şenyürek’in iki sayılık atışıyla skor 24-19 oldu. Verameyenka, Birsel ve Vaughn ile oyunu domine eden Fenerbahçe, art arda bulduğu sayılarla 27-24 öne geçmeyi başardı. Ev sahibi takımın en etkili oyuncularından Jones ve Cannon, üst üste buldukları basketlerle takımlarını tekrar öne geçirirken; iki takımdan art arda gelen üç üçlük sonucu Fenerbahçe 33-31 öndeydi. İlk yarı skoru Jones’un turnikesiyle belirlenirken, taraflar soyunma odasına 33-33 eşitlikle gitti.

fiba.basketball

fiba.basketball

Üçüncü çeyreğe Birsel’in üç sayılık isabetiyle girilirken, Cannon da aynı şekilde yanıt verdi (36-36). Skor anlamında oldukça kısır geçen çeyrekte Powers ve Cora ile 8-0‘lık bir seri yakalayan temsilcimiz, bitime 03.47 kala 44-36‘lık skorla öndeydi. Seri, Cherepanova’nın iki sayılık basketiyle bozulurken; periyodun geri kalanı karşılıklı basketlerle geçildi. Fenerbahçe, son on dakikaya 53-45‘lik üstünlükle girdi.

Son on dakikaya hızlı başlayan Rus ekip, üç dakikada skoru eşitledi (56-56). Ev sahibi takım, Jones’un sayılarıyla öne de geçse de; temsilcimiz, bulduğu 7-0‘lık seriyle eniden farkı açtı (58-63). Son dakikalar oldukça çekişmeli geçerken, Nadezhda farkı bir sayıya kadar indirmeyi başardı fakat maç sonunu iyi oynayan Fenerbahçe, 66-64 ile galip gelen taraf oldu.

Geri1 of 2

İlknur Kara

İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir