Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı, Mersin Büyükşehir Belediye, İstanbul Üniversitesi ve MBK Doğuş Hastanesi’nin de katılımıyla Fenerbahçe Resort ve Sport Topuk Yaylası Tesisleri’nde gerçekleştirilen hazırlık turnuvasını sarı lacivertli ekip şampiyon tamamladı.

Yaklaşan yeni sezon öncesinde maç temposu kazanmak adına katılımcı tüm ekipler için değerli bir noktada bulunan turnuvanın son maçında Mersin Büyükşehir Belediye’yi 56-50 mağlup eden Fenerbahçe, organizasyondaki üç maçını da kazanarak şampiyonluğa ulaştı.

Sarı lacivertlilerin ardından iki galibiyeti bulunan İstanbul Üniversitesi ikinci, bir galibiyetli MBK Doğuş Hastanesi üçüncü sırada yer alırken turnuva süresince oynadığı üç maçtan da mağlubiyetle ayrılan Mersin Büyükşehir Belediye, son basamağın sahibi oldu.

Fenerbahçe, turnuvadaki ilk maçında karşı karşıya geldiği İstanbul Üniversitesi’ni 67-38 ile geçmiş, MBK Doğuş Hastanesi’ni ise 59-48 mağlup etmişti.

Hazırlık döneminin ilk turnuvasını geride bırakan George Dikeoulakos’un ekibinde WNBA’de forma giyen sporcular organizasyonda yer alamazken genç oyuncu ve yeni yerli transferler ağırlıklı bir kadroyla mücadele eden Fenerbahçe’de Anastasiya Verameyenka, kadrodaki tek yabancı sporcu olarak yer aldı.


Fenerbahçe Spor Kulübü

Onur Coşkun

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir