Geri1 of 2
Use your ← → (arrow) keys to browse

THY EuroLeague’in 25. haftasında temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş, Zalgiris Kaunas deplasmanından 78-85 galip ayrıldı.

Zalgiris Kaunas’ın ilk beşi: Brandon Davies, Kevin Pangos, Axel Toupane,  Paulius Jankunas, Edgaras Ulanovas

Fenerbahçe Doğuş’un ilk beşi: Nicolo Melli, Kostas Sloukas, James Nunnally, Nikola Kalinic, Ahmet Düverioğlu

Başa baş başlayan ilk çeyrekte ilk üç dakika 6-7 Fenerbahçe Doğuş’un üstünlüğüyle geçildi. Sonrasında ise Zalgiris Kaunas lehine çalınan fauller ve Fenerbahçe’nin hücumda top paylaşma sıkıntısını iyi değerlendirerek iki dakikada 8-0lık bir seri yakaladı. (14-7) Gidişatı değiştirmek adına gelen mola da Fenerbahçe’ye fayda etmezken, Zalgiris farkı çift haneli sayılara çıkardı. (18-7) Son üç dakikaya girilirken temsilcimiz dört dakikalık suskunluğunu Gigi Datome‘nin üç sayılık isabetiyle buldu. İlk çeyreği Zalgiris Kaunas 24-17 önde kapadı. İlk çeyrekte Brandon Davies altı sayıyla sahanın en skorer ismi oldu. İlk çeyrekte Fenerbahçe Doğuş iki sayılık atışlarda beşte bir isabetle oynadı.

İkinci çeyrek Jan Vesely‘nin basket faulüyle başlasa da devamındaki dört dakikada Fenerbahçe Doğuş, ritimsiz hücumlarına devam etti. Bu durumu iyi değerlendiren ev sahibi ekip ise farkı tekrar çift haneli sayılara çıkardı. (32-20) Çeyreğin orta bölümlerinde Zalgiris de hücumlarından boş dönmeye başlasa da temsilcimiz bu dakikaları değerlendiremedi. Yedinci dakikanın başında ise Nikola Kalinic Fenerbahçe’nin suskunluğunu bozan isim oldu. (32-22) Oyun kontrolünü çeyreğin sonuna kadar tutan Zalgiris, soyunma odasına 40-31 önde gitti. İlk yarıda Vasilije Micic 11 sayıyla sahanın en skorer ismi oldu. İlk yarıda Fenerbahçe’nin sekiz ribaunduna karşılık Zalgiris 14 ribaund aldı. İlk yarıda lehine beş faul alan Vesely, serbest atış çizgisinden beşte beş isabetle oynadı.

euroleague.net

euroleague.net

Vesely ve Melli‘nin sahaya yansıttığı enerjiyle üçüncü çeyreğin ilk dakikalarında Fenerbahçe Doğuş, farkı üç sayıya kadar indirdi. (41-38) Önceki iki çeyreğe göre Fenerbahçe’nin büyük bölümünde hücumda etkili olduğu çeyrekte Melli dördüncü faulünü aldı. Fenerbahçe iyi oynadığı yaptığı basit hatalarla 58-52 geride kapadı. Son 10 dakikaya girilirken sahanın en skoreri 12 sayıyla Datome oldu.

Son çeyrekte üç dakikadan kısa bir sürede Fenerbahçe Doğuş hücum etkinliğiyle durumu eşitledi. (60-60) Büyük çekişmeye sahip olan çeyreğin ilk yarısında Kalinic‘in oyuna verdiği enerji ve katkıyla Fenerbahçe Doğuş ilk çeyreğin ardından ilk defa öne geçti. (65-66) Öne geçtikten sonra hücumda doğru işler yapan temsilcimiz sahadan 78-85 galip ayrıldı ve playofflara kalmayı garantiledi. Dört farklı oyuncunun istatistiklerde ön plana çıktığı karşılaşmada Kostas Sloukas istatistiklerde 15 sayı, beş asist ve iki ribaund ile sahanın en değerli ismi oldu. Gecenin bir diğer yıldızı Nikola Kalinic ise 12 sayı, altı asist ve iki ribaundla oynadı. Jan Vesely ve Gigi Datome de 18 verimlilik puanıyla sahanın ön plana çıkan isimleri arasına girdiler. Ayrıca, Fenerbahçe Doğuş bu gece kullandığı 25 serbest atışta da isabet buldu.

Geri1 of 2
Use your ← → (arrow) keys to browse

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir