Fenerbahçe Beko’nun #EuroLeague şampiyonlarına karşı karnesi! | GALERİ

Turkish Airlines EuroLeague’de normal sezon heyecanı tüm hızıyla devam ederken temsilcilerimizin EuroLeague şampiyonlarına karşı karnelerini derleme kararı aldık.

Temsilcilerimizin EuroLeague şampiyonluğu yaşamış takımlara karşı performanslarını derlediğimiz seriyi alfabetik olarak ikinci sırada gelen Fenerbahçe Beko ile noktalıyoruz.

Milenyum sonrası basketbola yaptığı yatırımların en kayda değer karşılığını Zeljko Obradovic’in gelişi ile alan Fenerbahçe Beko, üst üste beş sezonda dört kez Final Four’a ve üç kez finale kalma başarısı gösterdi. Bu finallerin birinden kupa çıkaran sarı lacivertliler, bu dönemde Obradovic döneminde BSL’yi olduğu gibi EuroLeague’i de domine etti.

Bu sezona beklentilerin hayli uzağında başlayan sarı lacivertliler, son dönemde gösterdiği çıkışla kara bulutları dağıtmış ve yepyeni bir sayfa açmış gibi görünüyor.

İşte ülkemize ilk ve tek EuroLeague Kupasını getirmiş olan ve Zeljko Obradovic felsefesine hızla uyum sağlayarak kusursuza yakın bir organizasyon haline gelen Fenerbahçe Beko’nun kendisi haricinde 2001/02 sezonundan bu yana şampiyon olmayı başarmış altı takıma karşı olan karnesini sizler için derledik. Sizlere keyifli okumalar diliyorum!

NOT: Fenerbahçe Beko’nun 2006/07 sezonuna kadar Ülker döneminde alınan en farklı mağlubiyetleri ilgili alanda belirtilmiştir.

Anadolu Efes’in EuroLeague şampiyonlarına karşı karnesi

Geri1 of 7

Fenerbahçe Beko’nun #EuroLeague şampiyonlarına karşı karnesi! | GALERİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler