Turkish Airlines EuroLeague’in üçüncü haftasında Fenerbahçe Beko sahasında CSKA Moskova ile karşılaştı. 

Karşılaşmaya Darrun Hilliard ve Joey Bolomboy ile bulduğu sayılar ile başlayan deplasman ekibi skoru 0-5’e getirdi. İlerleyen dakikalarda Fenerbahçe kısa oyuncuları Nando De Colo ve Lorenzo Brown ile sayılar bulurken farkı eritti ve 8-7 öne geçmeyi başardı. İlk çeyrekte takımlar karşılıklı olarak sayı bulmakta zorlanırken ilk 10 dakikayı takımlar CSKA’nın 10-12 üstünlüğüyle geçti.

İkinci çeyreğe Fenerbahçe, Jarell Eddie’in art arda iki üçlüğüyle başlarken skor bir anda 20-18’e getirdi. İlerleyen dakikalarda De Colo ve Brown ile de sayılar bulan Sarı Lacivertli ekip farkı 5 sayıya kadar çıkarttı. (25-20) Bu dakikanın ardından CSKA Moskova tarafında kontrolü eline alan Will Clyburn art arda sayılar ile takımını öne geçirdi ve ilk yarıyı Rus ekibi 31-32 önde tamamlamayı başardı.

Üçüncü çeyreğe takımlar karşılıklı sayılar ile başlarken Fenerbahçe, Lorenzo Brown ile sayılar bulurken CSKA Moskova ise Mike James ile skoru sürükledi. Sete set hücumlar ile geçen çeyreğin son dört dakikasına Rus ekibi 40-42 üstün girdi. Bu dakikanın ardından Eddie’nın oyuna girmesiyle birlikte ondan üçlük bulan Fenerbahçe skoru 46-46 ile eşitledi. Son bölümde kontrolü eline alan Nando De Colo bu çeyrekte bulduğu son saniye basketiyle takımını son çeyreğe 51-49 üstün götürdü.

Son çeyreğe iki takım karşılıklı isabetsiz atışlar ile başlarken çeyreğin ilk sayıları serbest atış çizgisinden Will Clyburn ile geldi ve skora eşitlik geldi. (51-51) Çeyreğin ilerleyen dakikalarında De Colo’dan sayılar bulmaya devam eden Fenerbahçe maçın son 7 dakikasına 55-52 önde girdi. Maçın son bölümünde takımlar karşılıklı olarak sayılar bulurken son 3 dakikaya 62-62 eşitlikle girdi. Eddie’nın üç sayılık atışlarıyla skorda öne geçen Fenerbahçe karşısında Will Clyburn ile sayılar bulan CSKA Moskova son dakikaya 68-65 önde girdi. Jan Vesely’nin basketiyle tekrar öne geçen Fenerbahçe skoru 67-66’ya getirdi. Son bölümde Will Clyburn ile sayılar bulan CSKA Moskova maçı 69-69 ile uzatmalara götürdü.

Uzatmaların ilk basketi Bolomboy ile gelirken Rus ekibi skorda 69-71 öne geçti. İlerleyen dakikalarda 69-73 ile öne geçen deplasman ekibine Jarell Eddie ile cevap veren Fenerbahçe son bölümüne 72-75 geride girdi. Uzatmaların son bölümünde Lorenzo Brown ile serbest atış sayıları bulan Sarı Lacivertli ekip Will Clyburn’ü durduramayınca son 11 saniyeye 77-78 geride girdi. Son topta Brown’un bulduğu atışı kaçırmasıyla Fenerbahçe Beko, CSKA Moskova karşısında maçtan 77-78 mağlubiyetle ayrıldı.

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir