Fenerbahçe Beko, Scottie Wilbekin ve Devin Booker’ın sakatlığı hakkında açıklama yayımladı

Fenerbahçe Beko; Scottie Wilbekin ve Devin Booker’ın son durumunu paylaştı.

Fenerbahçe Beko, sakatlıkları nedeniyle bir süredir forma giyemeyen Scottie Wilbekin ve Devin Booker’ın sağlık durumuyla ilgili açıklama paylaştı.

Sarı lacivertli kulüp, Scottie Wilbekin’in durumunun yeniden değerlendirildiğini ve oyuncunun 2-3 hafta sahalardan uzak kalacağını açıkladı. Real Madrid maçında dizinden sakatlık geçiren Devin Booker ise 3-4 hafta sahalardan uzak kalacak.

Kulübün yaptığı açıklamanın tamamı bu şekilde:

“21 Mart Salı günü Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanan EA7 Emporio Armani Milano maçında sol dizinden sakatlık yaşayan ve tedavisi iki hafta boyunca devam ettirilen sporcumuz Scottie Wilbekin’in durumu, planlandığı üzere yeniden değerlendirilmiştir.

Bu süreçte diz kontüzyonu sonrası gelişen subkortikal fraktür nedeniyle tedavisi devam eden ve yapılan kontrol tetkiklerinde önemli ölçüde iyileşme görülen oyuncumuzun sahaya dönüş tedavi protokolü planlanmıştır. Scottie Wilbekin’in sahalara dönüş süresinin 2-3 hafta olması öngörülmektedir.

Sporcumuz Devin Booker ise 29 Mart Çarşamba günü Madrid’de oynanan Real Madrid mücadelesinde sol dizinden sakatlık geçirmiş ve oyuncumuzun MR’ı çift maç haftasının ardından Acıbadem Ataşehir Hastanesi’nde çekilmiştir. Yapılan kontroller sonucunda Devin Booker’ın sol diz dış yan bağında yırtık tespit edilmiş olup, tedavisine başlanan oyuncumuzun sahalara dönüş süresinin 3-4 hafta olması öngörülmektedir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler