Düdüğü astırılan Erşan Kartal, hakemliğe geri dönüyor

Lisansı iptal edilen basketbol hakemi Erşan Kartal, görevine devam edecek.

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 9. haftasında oynanan Frutti Extra Bursaspor – Onvo Büyükçekmece Basketbol karşılaşmasını yöneten ve mücadelenin ardından düdüğü astırılan hakem Erşan Kartal, görevine geri dönüyor.

Tahkim Kurulu, TBF Disiplin Kurulu’nun 3 Aralık 2022 tarihinde oynanan Frutti Extra Bursaspor-Büykçekmece maçının ardından FIBA kokartlı hakem Erşan Kartal’a verdiği 1 yıl 4 aylık ceza ile ilgili kararı bozdu ve cezayı 4 aya indirdi.

Yönetmeliklere göre 6 ay veya daha fazla ceza alan hakemlerin görevilerini yapma hakları elinden alınıyor. Bu kararın ardından Erşan Kartal, ceza süresi 6 ayı aşmadığı gerekçesiyle hakemlik görevini yapmaya devam edebilecek.

Kartal, Frutti Extra Bursaspor-Büyükçekmece maçından sonra hakemlerin süreyi başlatmak için kullandıkları aygıtı fırlatıp kırılmasına neden olması, diskalifiye edilen Frutti Extra Bursaspor Başantrenörü Dusan Alimpijevic ve Kulüp Başkanı Sezer Sezgin ile karşılıklı iletişimi sırasındaki ifadeleri nedeniyle 1 yıl 4 ay cezaya çarptırılmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler