Fenerbahçe Beko, Turkish Airlines EuroLeague’in altıncı haftasında Zalgiris’i Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda konuk etti.

Fenerbahçe Beko, maç sonunda ayakta kalamadığı maçı 76-79 kaybederek EuroLeague’de bu sezon beşinci kez mağlup oldu.


Fenerbahçe Beko’nun ilk beşi: Bobby Dixon – Nando De Colo – Gigi Datome – Derrick Williams – Jan Vesely

Zalgiris’in ilk beşi: Alex Perez – Marius Grigonis – Edgaras Ulanovas – Paulius Jankunas – Jock Landale


Fenerbahçe Beko, karşılaşmaya Bobby Dixon’ın sayısıyla başlarken Zalgiris, kontrollü hücumlarla rakip potaya gitti. Alex Perez ve Arturas Milankis’in sayıları takımı ilk bölümde ayakta tuttu. Maç başında basit hataları değerlendirmeye çalışan Zalgiris’te Marius Grigonis, üçüncü dakikada sekerek oyunu terk etti. TV molasına önde giden taraf 9-11‘lik skorla Litvanya ekibiydi.

Nando De Colo’nun ilk çeyrekte gösterdiği 9 sayılık performans alkış toplarken yakın skorlu geçen maçta ilk 10 dakika 17-17 eşitlikle geçildi.

İkinci çeyrekte rakip pota altını agresif savunan Fenerbahçe Beko, çeyrek bitimine 06:18 kala Jock Landale’e üçüncü faulünü yaptırdı. De Colo’nun oyunda olmadığı dakikalarda skor sıkıntısı yaşayan ev sahibi ekip, hücumda bu bölümde uzunlarını kullanmaya çalıştı. Jan Vesely, rakibi zorlayıp çizgiye gelirken Çek pivot, serbest atışlarla yedinci sayısını kaydetti. 26-26. Devre sonunda sahneye bir kez daha çıkan Nando De Colo, ikinci üçlüğüyle çift hanelere yükselen ilk isim oldu. Fransız oyuncu, ilk yarıyı 16 sayıyla tamamlarken Fenerbahçe Beko soyunma odasına 40-33 önde gitti.

Üçüncü çeyrek ilk yarıya oranla daha temposuz bir şekilde başladı. Fenerbahçe Beko, skor üstünlüğünü korurken Zalgiris, açılan farkı Paulius Jankunas’ın deneyimini kullanarak pota altından kapatmaya çalıştı. Arka arkaya top kayıplarının geldiği bölümde Derrick Williams’ın smacıyla havaya giren Fenerbahçe Beko, taraftarı da maçın içine dahil etti. Sertlik de üçüncü çeyreğin orta bölümünde belli oranda yükseldi. De Colo, Fenerbahçe Beko’yı sırtlamayı sürdürdü. Son 10 dakikaya De Colo’nun 24 sayısı ve 59-52‘lik Fenerbahçe Beko üstünlüğüyle gidildi.

Dördüncü çeyrekte Jock Landale, beşinci kez faul yapıp oyuncu dışı kaldı. Savunmasını sertleştiren Zalgiris, maçtan kopmadı. Üç sayılık atışlarla ayakta kalan Fenerbahçe Beko’da De Colo saymaya devam etti. Derrick Williams, maç bitimine 05:04 kala skoru 69-61‘e getirdi. Molanın ardından oyuna tutunan Zalgiris, Edgaras Ulanovas ve Nigel Hayes’in isabetleriyle farkı yeniden tek haneye indirdi: 69-67. Kopukluğun ardından doğru organizasyonlar ile devam eden Fenerbahçe Beko, son iki dakika içerisinde Gigi Datome’nin savunma ve hücum eforuyla momentumu eline aldı: 74-67. Zalgiris’in pes etmediği ve farkı tek sayıya kadar indirdiği son bölümde De Colo, beş faulle oyun dışı kaldı. Marius Grigonis, son saniyelerde çok kritik bir isabet yakaladı ve takımını 76-77 öne geçirdi. Zalgiris, maç sonunda ayakta kaldı ve 76-79 kazandı.

Maçın İstatistikleri

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir