14. TÜBAD Mehmet Baturalp Turnuvası’nda Fenerbahçe Beko ve Galatasaray Doğa Sigorta karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı kazanan 93-81’lik skorla Fenerbahçe Beko oldu.

Fenerbahçe Beko ilk beşi: Lorenzo Brown – Nando De Colo – Edgaras Ulanovas – Danilo Barthel – Jan Vesely

Galatasaray Doğa Sigorta ilk beşi: Barış Ermiş – Yiğit Arslan – RJ Hunter – Brock Motum – Johnathan Williams


Karşılaşmanın ilk çeyreğine etkili başlayan taraf üst üste top çalmalar sonucu skor bulan Fenerbahçe Beko oldu. Sarı lacivertliler ilk çeyrekte Lorenzo Brown’ın bulduğu 12 sayı ile Galatasaray Doğa Sigorta’ya üstünlük kurmayı başardı ve yüksek tempolu geçen ilk çeyrek 31-20 Fenerbahçe Beko üstünlüğü ile sona erdi. İkinci çeyrekte Galatasaray Doğa Sigorta savunmada vidaları iyice sıktı ve topa yapılan baskının sonucunu da aldı. Ayrıca Daryl Macon direksiyonu eline aldı ve Galatasaray hücumlarının verimliliği arttı.Soyunma odasına 51-47 Fenerbahçe Beko üstünlüğü ile gidildi.

İkinci çeyrek maçta mücadele seviyesi iyiden iyiye arttı. Fenerbahçe Beko’da üç sayılık atışlarda Melih Mahmutoğlu etkili olurken bu periyotta Fenerbahçe Beko farkı tekrar çift haneye çıkarmayı başardı ve son 10 dakikaya girerken 73-63 Fenerbahçe Beko skorda önde olan taraf olmayı başardı. Son çeyreğin ilk dakikalarında Fenerbahçe Beko’da öne çıkan isim Johnny Hamilton oldu.. Galatasaray Doğa Sigorta’da ise önce Brock Motum’un aldığı basket faul ardından Yiğit Arslan’ın üçlüğü ile bitime 4.30 dakika kala farkı dörde indirmeyi başardı. (80-76) Ardından önce Danilo Barthel’in üçlüğü ardından Jan Vesely’nin çember altından bulduğu sayı ile maçın bitimine 3:35 dakika kala fark yeniden çift haneye geldi. (85-76) Maçın kalan bölümünde fark çift hanede devam etti ve Fenerbahçe Beko, Galatasaray Doğa Sigorta’yı 93-81 mağlup etmeyi başardı.

Fenerbahçe Beko’da öne çıkan isimler 14 sayı 10 asist ile double double’a imza atan Lorenzo Brown ve 16 sayı 7 asistlik performansı ile Nando De Colo oldu. Galatasaray’da ise Brock Motum’un 16 sayı 6 ribaund ve Darly Macon’ın 15 sayı 6 asistlik performansı mağlubiyeti önlemeye yetmedi.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız

 

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir