Turkish Airlines EuroLeague’in onuncu haftasında Fenerbahçe Beko deplasmanda Real Madrid ile karşı karşıya geldi. 

Karşılaşmaya Gabriel Deck’in sayılarıyla başlayan Real Madrid ilk iki dakikada skoru 7-0’a getirdi. İlerleyen dakikalarda takım halinde bulduğu sayılar ile farkı çift hanelere kadar çıkarttı. (23-9) Çeyreğin son bölümünde de iyi basketbolunu sürdüren ev sahibi ekip ilk çeyreği rakibi Fenerbahçe Beko karşısında 28-12 önde kapattı.

Bu dakikanın ardından Danilo Barthel ve Jarell Eddie ile sayılar bulan Fenerbahçe farkı azaltmaya çalıştı ve çeyreğin son iki dakikasına uzun süre sonra tek haneli farklar ile geride girdi. (43-34) İlerleyen dakikalarda farkı tekrar çift hanelere çıkartan Real Madrid ilk yarıyı 49-36 üstün geçti.

Üçüncü çeyreğe Alberto Abalde’nin sayılarıyla başlayan Real Madrid, Facundo Campazzo’nun sayılarıyla farkı 14 sayıya kadar çıkarttı. (53-39) Campazzo’dan bulduğu art arda sayılar ile farkı git gide arttıran ev sahibi ekip skoru 58-39’a getirdi. Çeyreğin ilerleyen bölümünde oyundaki ağırlığını sürdüren Madrid ekibi son çeyreğe 21 sayı farkla 72-51 önde girdi.

Son çeyreğe art arda hücumlarda boş dönerek başlayan Fenerbahçe Beko karşısında Walter Tavares ile sayılar bulan Real Madrid farkı 23 sayıya çıkarttı. (74-51) Maçın son bölümü formalite şeklinde geçerken Sarı Lacivertli ekip Danilo Barthel ve Jarel Eddie ile art arda üç sayılık isabet buldu ve skor 84-64′e kadar geldi. Maçın son bölümünde iki takım karşılıklı sayılar bulurken Madrid, Turkish Airlines EuroLeague’in onuncu haftasında Fenerbahçe Beko karşısında sahadan 94-74 galibiyetle ayrıldı.

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir