Facundo Campazzo: “Real Madrid transferini nihayete erdiremedik”

Facundo Campazzo, Arjantin basınına konuştu.

Kızılyıldız’ın milli arada izin verdiği ve milli formayı giymek için Arjantin’de olan Facundo Campazzo, ülke basınına açıklamalarda bulundu. Avrupa’ya dönüşü ve Kızılyıldız tercihi hakkında konuşan Campazzo, Real Madrid ile görüşme sürecinden de bahsetti.

Avrupa’ya dönüşünün temelinde takım bulma noktasındaki kolaylık olduğunu dile getiren Arjantinli oyun kurucu, milli takımdan arkadaşı Luca Vildoza’nın varlığının da Kızılyıldız’ı tercih etmesinde belirleyici rol oynadığını ifade etti:

“Amerika’dakinden daha kolay takım bulabileceğimi bildiğim için Avrupa’ya döndüm. Kızılyıldız ortaya çıktı ve bana oynama fırsatı verdi. Bu da benim kendimi önemli hissetmemi sağladı. İnsanlar da bana sevgi gösterdi. Orada mutluyum.”

“Kızılyıldız’a karar verdim çünkü Vildoza da oradaydı. Ayrıca EuroLeague’de bir Sırp takımıyla oynama şeklinde bir meydan okuma fikrini sevdim.”

Sırp ekibinin cezası sebebiyle bu sezon henüz EuroLeague’de forma giyemeyen Facundo Campazzo, konuyla ilgili mağdur olan tarafın kendisi olduğunu söyledi:

“Benim elimde değildi. Kızılyıldız ile imzaladığımda ceza verilmiş durumdaydı. İlgili tüm tarafları anlıyorum ama kendimi her şeyin ortasında buldum.”

Avrupa’ya döneceği belli olduktan sonra birçok EuroLeague takımının ilgisini üstüne çeken yıldız oyuncu, eski takımı Real Madrid’e transferinin neden gerçekleşmediği konusuna ise şöyle açıklık kazandırdı:

“Teklifleri inceledik. Real Madrid gibi anlaşamadığımız takımlar oldu. Real Madrid ve ben elimizden gelen her şeyi yaptık ama işi nihayete erdiremedik. İlgilerine minnettarım. Hiçbir zaman kötü bir ilişkimiz olmadı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler