Euroleague Yönetim Kurulu, sağlık ve güvenlik koşullarının sağlanmasının ardından 2019-20 sezonunun mevcut formatıyla oynatılacağını açıkladı.

Bugün bir araya gelen Euroleague Yönetim Kurulu, mücadelelerin sağlık örgütlerinin ve yerel yönetimlerin tavsiyelerine uyarak tüm katılımcılar için en uygun sağlık ve güvenlik koşullarının sağlandığında devam edeceğini söylerken 2019-20 sezonunun bitişini mevcut formatıyla önceliklendirileceğini belirtti.

Euroleague yönetimi şu kararları aldı:

  • Mücadeleler, ilgili sağlık örgütlerinin ve yerel yönetimlerin tavsiyelerine uyarak tüm katılımcılar için en uygun sağlık ve güvenlik koşullarının sağlandığında devam edecektir.
  • Turkish Airlines EuroLeague 2019-20 sezonunun bitişini mevcut formatıyla önceliklendirmek, yani kalan Normal Sezon, Playofflar ve Final Four aşamalarını oynamak. Bu aşamalar büyük olasılıkla başlangıçta planlananın aksine Mayıs ayı sonrasında sona erecek. Gerekirse karşılaşma sıklığı yoğunlaşacak. Aynı öncelik 7DAYS EuroCup 2019-20 sezonuna da uygulanacak.
  • Gerektirdiği takdirde etkinleştirilebilecek potansiyel alternatif rekabet sistemlerini analiz etmeye devam etmek.
  •  Finansal durumun geleceği konusunda daha kesin olana kadar 2019-20 Finansal İstikrar ve Adil Oyun Düzenlemeleri’ni daha esnek hale getirmek.
  • EuroLeague Oyuncu Birliği ve EuroLeague Koçlar Birliği’ne ortak politika ve ilkeler sunulacak. Bu maddelerin arasında, diğerlerinin yanı sıra, oyuncuların ve baş antrenörlerin kendi memleketlerine geri dönüşlerini önerme ve oyuncular ile  antrenörlerin, müsabakaların askıya alınması sırasında düzenlenmiş maaş ödemeleri dahil taahhütler verilmesi.

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir