#EuroLeague transfer dönemini uzattı!

Turkish Airlines EuroLeague yönetimi aldığı son kararla birlikte transfer penceresinin süresini uzattığını açıkladı.

EuroLeague’den transfer dönemine düzenleme geldi. Lig yönetimi transfer sezonunun son günü olan 9 Şubat tarihini 23 Şubat’a çektiğini açıkladı. Bu regülasyon değişikliğiyle beraber takımlara COVID-19 döneminde esneklik sağlanması planlanıyor.

Değişen kural NBA – EuroLeague arasındaki oyuncu sirkülasyonu bağlamında doğrudan etkili olacak. Bu değişiklikle beraber takımlar NBA’deki son transfer günü olan 10 Şubat sonrasında boşta kalan oyuncuları kadrosuna katabilme şansını edinecekler.

Düzenlenen toplantıda alınan bir önemli karar da koronavirüs aşısıyla ilgili oldu. EuroLeague, ulusal tedbirler kapsamında aşısız sporcu kabul etmeyen ülkelere gidilecek deplasmanlarda aşı olmayan oyuncuların takımın maça çıkabilir oyuncu listesine dahil kabul edilmesine karar kıldı. Yani artık aşısız oyuncular maça katılamayacak olsa dahi sahaya çıkmak için ihtiyaç duyulan minimum sekiz kişilik oyuncu kadrosunda mevcut sayılacaklar. Bu da takımların olası bir senaryoda sekiz kişiden daha az bir rotasyonla maça çıkmak zorunda kalabileceği anlamına geliyor.

Bu uygulamanın yürürlüğe girmesi özellikle Fransa’daki maçlarda belirleyici rol oynayacak. Fransa hükümeti dün yaptığı duyuruyla aşı pasaportuna sahip olmayan oyuncuların ülke sınırlarındaki spor alanlarına giriş yapamayacağını açıklamıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler