EuroLeague yönetimi, Panathinaikos’un başkanı Dimitris Giannakopoulos’un sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlara ithafen bir açıklama yaptı.

EuroLeague yönetimi, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Yönetim kurulu tarafından Panathinaikos Superfoods Athens kulübü sahibi sayın Dimitris Giannakopoulos’un son dönemde verdiği demeçler ve Avrupa genelinde farklı basın platformları ile paylaştığı dosyalar konuşuldu.

Panathinaikos hariç bütün kulüpler, böylesi açıklamaların yüksek ciddiyet seviyesinde olduğu ve ECA Hisse Sahipleri’nin turnuva varlığı EuroLeague’e zarar vermesi hakkında fikir birliğine vardı. Bu fikir birliği sonucunda sayın Giannakopoulos’un tutumu kınandı ve kendisinden kamuoyuna açık bu açıklamalarına bir an önce bırakması talep edildi.

Tüm kulüpler tarafından fikir birliği ile Panathinaikos’a ve kulüp sahibine, Panathinaikos dahil tüm Hissedarlar tarafından önemli bir biçimde belirtildiği ve kabul edildiği üzere, her türlü memnuniyetsizlik ve soru için mevcut kuralların uygulanması gerektiği anımsatıldı. Ayrıca, tüm kulüpler Avrupa kulüp basketbolu ve sporlarının tarihi ve ikon bir kurumu ve ECA Hisse Sahipleri olarak Panathinaikos’a yönelik saygılarını dile getirdiler.

Sayın Giannakopoulos, diğer ECA Hissedarları’ndan maçların oynandığı salonlara girişten men cezasının affedilmesine yönelik EuroLeague Basketball CEO’sunun yönlendirilmesini talep etti. Kulüpler, fikir birliği ile bu talebi kabul etmedi ve ardından sayın Giannakopoulos, toplantıyı talihsiz biçimde sonuca bağlanmadan terk etti. Resmi açıklama için toplantıda görüşülen tüm konular bir sonraki ECA Hissedarları Toplantısı’nda paylaşılacaktır.”

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir