EuroLeague, Dimitris Giannakopoulos’a soruşturma açıldığını duyurdu!

Turkish Airlines EuroLeague ekiplerinden Panathinaikos’un Başkanı Dimitris Giannakopoulos’a EuroLeague yönetimi ağır sözlerinden dolayı soruşturma açtı.

Giannakopoulos: “Ailemle ilgili kötü yorum yapanları kanayana kadar s*keceğim”

Açıklamanın tamamı şu şekilde:

”Panathinaikos Kulübü Başkanı Sayın Dimitris Giannakopoulos’un Cumartesi günü kişisel Instagram hesabında yaptığı yorumlarla ilgili olarak Euroleague’in açık ve kesin olarak tüm imkanlarını bu tarzda, özellikle de en önemli etmeni olan ‘taraftarlara’ karşı olan, davranışların kökünü tüm müsabakalarından kazımak içim kullanacağını belirtmek istemektedir. Taraftarları korumak ve müsabaların tamamında tüm ilgili kimselere karşı maksimum saygıyı göstermek Euroleague ailesinin her bir üyesinin (yönetim, oyuncular, koçlar, resmi kişilerinin vs.) bir zorunluluğudur.

Aynı şekilde, tüm Euroleague üyeleri, resmi kişiler olmaları sebebiyle, taraftarlar ve yüksek derece önem verilmesi gereken gençler üzerinde muazzam etkiye sahip olmaktadır. Rekabet ve yarışın Avrupa spor kültürünün merkezinde bulunduğu anlayışına rağmen, müsabaka organizatörleri ve yönetim organları örnek bir şekilde liderlik etmeli ve bu kavramların saygı ve iyi huylar çerçevesinde anlaşılmasını desteklemelidir; çatışmalara sebep olmak yerine, sporun insanları tutkuyla birleştirerek köprü olması sağlanmalıdır.

Euroleague, Sayın Giannakopoulos’un kişisel Instagram hesabından yaptığı açıklamalarının maksimum şiddet öğeleri taşıdığına inanmaktadır ve bu açıklamalar ligin ve, kendi kulübü Panathinaikos dahil, kulüplerinin imajına ve namına büyük zararlar vermektedir. Kulübü sahadaki performansıyla son yıllarda elit seviyede uluslararası itibar kazandı. Bu itibar bir bireyin, kulübün ve ligin savunduğu değerlerin tam tersi, münasebetsiz davranışlarıyla gölgelenmemelidir.

Sayın Dimitris Giannakopoulos’a karşı disiplin soruşturması isteği Euroleague Bağımsız Disiplin Hakimi tarafından değerlendirilip ilerleyen günlerde karara bağlanacaktır.

Euroleague gelecek ECA Hissedarlar Toplantısı’nda ilgili konuda daha fazla eylemler alınıp alınmayacağı hususunu tartışacaktır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler