EuroLeague Hakemler Birliği, Giannakopoulos’a dava açıyor!

EuroLeage Hakemler Birliği, Panathinaikos-Olympiacos maçında görevli iki hakemi şike ile suçlayan Panathinaikos başkanı Dimitris Giannakopoulos’a dava açıyor.

EuroLeague Hakemler Birliği’nden yapılan açıklamada bu ithamların kabul görülemeyeceğini ve yasal yollara başvurulacağı ifade edilirken şu cümleler kullanıldı:

“EuroLeague Hakemler Birliği, Panathianikos’un sahibi Bay Giannakopoulos’un iki üyemize yönelttiği suçlamaları kesinlikle reddediyor. Bu nedenle bu tür suçlamaların kanıtlanmasını, EuroLeague Hakemler Birliği’nin bütünlüğün, şeffaflığını ve profesyonelliğini korumak için yasal yollara başvurma haklılığını saklı tutuyor.

Hiçbir takım temsilcisinden yanlış bir suçlamayı kabul etmeyeceğiz. Bize göre bu manipülasyon amacıyla yapılmış bir şey. Kanıtlanmamış suçlamalarla hakemlerin çalışma koşullarını zorlaştırmak ve kararlarını çok zor almalarını sağlamak turnuvayı da etkileyebilir.”

Olympiacos da Panathinakos ve Başkan Dimitris Giannakopoulos’un bu suçlamalar nedeniyle EuroLeague’den ihracını istemişti.


Kaynak: Fanatik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler