EuroBasket 2015’te İstatistik Liderleri

2015 FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda ilk tur karşılaşmaları tamamlanırken, istatistik liderleri de belli oldu.

Sayı Krallığının ilk sırasında, Ukrayna’dan Alina Iagupova yer alıyor. 29.3 sayı ortalamasıyla oynayan Iagupova’yı Fransa’dan Sandrine Gruda 21.3 ortalamasıyla takip ediyor. Sayı Krallığının üçüncü sırasında bulunan İsveçli Frida Eldenbrink ise 18.0 ortalamaya sahip.

Ribaund Krallığının zirvesinde Belarus’tan Yelena Leuchanka bulunuyor. Maç başına 12.5 ribaund ortalamasına sahip olan Leuchanka’yı İtalya’dan 9.3 ortalamayla Kathrin Ress ve Fransa’dan Sandrine Gruda  takip ediyor.

2015 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nın asist krallığının zirvesinde Karadağ’dan Jelena Krerovic bulunuyor. Dört maç sonunda yakaladığı 8.5 ortalamayla ilk sırada yer alan oyuncuyu Fransa’dan Celine Dumerc 7.3 asist ve Çek Cumhuriyeti’nden de Veronika Bortelova 6.5 asist ortalamasıyla izliyor.

Turnuvanın blok krallığının ilk sırasında 1.5 blok ortalamasıyla A Milli Kadın Takımımızdan Lara Sanders bulunurken, Sırbistan’dan Danielle Page ile Romanya’dan Adina Stoiedin, Rusya’dan Irina Osipova, Belarus’tan Anastasiya Verameyenka, Polonya’dan Ewelina Kobryn ile Fransa’dan Sandrine Gruda  da 1.3 blok ortalamalarıyla oynuyor.

2015 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nın top çalma istatistiklerinin zirvesinde Ukrayna’dan Alina Iagupova bulunuyor. Maç başına 2.8 top çalma ortalamasına sahip olan Iagupova’yı Litvanya’dan Sandra Linkeviciene 2.5 top çalma ve Letonya’dan Zane Eglite 2.0 top çalma rakamlarıyla takip ediyor.


www.tbf.org.tr

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

”Ben mi oynayacağım oğlum ?”

Rusya'yı mağlup ederek Olimpiyat Oyunları'na katılım için eleme maçları oynamaya hak kazanan Potanın Perileri'nde başarılı çalıştırıcı Ekrem Memnun'un moladaki motivasyon konuşması hayli ilgi çekiciydi...

”Son yıllardaki başarılarımıza yenisini ekledik”

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, A Milli Kadın Takımımızın 2015 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nı 5.tamamlamasının ardından bir değerlendirmede bulundu. Zor bir turnuvayı geride bıraktığımızı...

”Oyuncularımı yürekten kutluyorum”

2015 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nı 5.sırada tamamlayan A Milli Kadın Takımımızda Başantrenör Ekrem Memnun karşılaşmanın ardından bir değerlendirmede bulundu. Rusya’yı uzatma sonunda mağlup ettikleri için...