Turkish Airlines EuroLeague’de bu akşam temsilcimiz Anadolu Efes’e konuk olacak Olimpia Milano’da Koç Ettore Messina, maç öncesinde konuştu.

Anadolu Efes’in kalitesine dikkat çeken Ettore Messina, salon atmosferine de değindi ve şu şekilde konuştu:

“Çok zorlu bir salonda, özellikle Shane Larkin gibi bir guardı Tibor Pleiss gibi bir uzunla harmanlayarak müthiş basketbol oynayan bir takımla oynayacağız. Onlar özgüvenli bir takım ve yaptığımız geçiş savunması ile onların ikili oyunlarına dikkat etmemiz gerekiyor. Çok iyi oynadığımız son birkaç maç sonrası bunu devam ettirmeli ve dördüncü çeyreğe kadar bir şekilde gelip o bölümden sonra bir şeyler denemeliyiz. Riccardo Moraschini ve Jeff Brooks gibi iki önemli oyuncumuz bizimle olamayacak. Moraschini harika oynuyordu ve bizim için faydalı olduğunu kanıtlamıştı. Brooks ise zaten bizim için çok önemli bir oyuncu, bu isimlerin yokluğu bizim için büyük kayıp.”

Litvanyalı uzun Arturas Gudaitis ise şu şekilde konuştu:

“Lider bir takıma karşı oynamak her zaman zordur. Sahanın iki tarafında da çok iyiler, kadro derinlikleri ve yetenekleri üst düzey. Sert oynamalı, konsantre olmalı ve düzenli bir görüntü vermeliyiz ki onlara yakın kalıp özel bir şeyler yapma olasılığımız sürsün.”


Kaynak: euroleague.net

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir