Ettore Messina: “Yürek ve disiplinle oynuyoruz”

EuroBasket 2017 Top 16 Turu karşılaşmasında Finlandiya’yı 70-57 yenen İtalya’da Koç Ettore Messina ve oyun kurucu Daniel Hackett maç sonundaki basın toplantısında konuştu.

İlk olarak maçla ilgili görüşlerini aktaran Hackett’ın ifadeleri şunlardı:

Öncelikle Finlandiya’yı harika turnuvaları için tebrik ederim. Yıllar içinde büyüyen, istisnai bir basketbol oynuyorlar ve tüm saygıyı hak ediyorlar. İyi bir mücadele verdik. Onların skor güçlerini sınırlamanın yollarını konuştuk. Savunmamızın zaman zaman mükemmel olduğunu düşünüyorum ve onları maç boyunca sadece beş üçlük isabetinde tuttuk. Bu bize hücuma çıkıp, topu dolaştırma şansı verdi.

Koç Messina ise şunları nakletti:

Bizim için büyük bir galibiyet. Hepinizin bildiği gibi yaz döneminde bazı değişikliklerimiz oldu. Yürek ve disiplinle oynuyoruz. İlk yarıda özellikle hücumda çok iyiydik. Top da hızlı hareket ediyordu. İkinci yarıda baskıyı artırdılar ve biz topu dolaştırmayı unuttuk. Çok fazla dripling yaptık; biz bu tip bir takım değiliz. Daniel’in de söylediği gibi Finlandiya harika bir turnuva geçirdiğini bilerek buraya geldi. Grup aşamasında çok iyiydiler. Onlarla hazırlık döneminde oynamıştık iki kez. İki maç da yakın geçmişti. Hepinizin onlara büyük saygı gösterdiğini biliyorlar. Doğru şekilde turnuvanın flaş takımı olarak adlandırılıyorlar. Çok mutluyuz galibiyet için. Yarın bir sonraki rakibimiz hakkında dşünmeye başlayacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler