Ettore Messina: ”Böyle bir sakatlık serisi görmedim, yine de ayakta kaldık”

Tüm sakatlıklara rağmen evinde kazanmayı başaran Olimpia Milano’da Ettore Messina galibiyeti değerlendirdi.

Turkish Airlines EuroLeague playoff’larda ikinci maçı Olimpia Milano kazandı. İstanbul’a gitmeden önce seriye dengeyi getiren İtalya temsilcisinde Koç Ettore Messina maçın ardından mikrofona konuştu. Sakatlıklara değinen Messina, desteklerini esirgemeyen taraftara da teşekkürlerini iletti.

”Oyuncularımın yaptığıyla gurur duyuyorum. İki dakikada bir oyuncu kaybettiğimiz bir maçtı. Böyle bir sakatlık serisi görmedim. Yine de ayakta kaldık. Sergio Rodriguez gerçekten çok iyi bir maç çıkardı. Ona ayrıca teşekkür ediyorum. Taraftarımıza ayrı teşekkür ediyorum. Bu akşam bize çok yardımcı oldular.

Ergin Ataman’ın hiç gülmediğini, bir şekilde işin içerisinde olduğunu görüyorsunuz. İş ne kadar ciddi durumun farkındayız.”

Galibiyeti bir de basın toplantısında değerlendiren Messina basın mensuplarının sorularını yanıtladı. ”Gerçekçi olmak gerekirse seri sona erdi” diyerek durumun vahimliğinden bahsetti. Ancak İstanbul’a sakatlarına rağmen hedeflerinden vazgeçmeden geleceklerinin de altını çizdi.

”Gerçekçi olmak gerekirse seri sona erdi. Rodriguez, Delaney ve Melli olmadan kazanmayı düşünemiyoruz. Bize bir mucize lazım ve sporda bazen mucizeler gerçekleşir… Kendimizi diğer maça hazırlayacağız. İstanbul’a vazgeçmiş bir halde gitmeyeceğiz. Vazgeçmeyeceğiz. Ama ben gerçekçi bir insanım. Her şey bize karşı durumda.

Eğer Gigi Datome cumartesi günü birkaç dakika parkede kalabilirse İstanbul’a onu da getireceğiz. Ve oyun için müsait olmasını umacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler