Shavon Shields son sözü söyledi, Anadolu Efes İstanbul’a 1-1 ile dönüyor #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague playoff serisinin ikinci maçı için Olimpia Milano ile Anadolu Efes bir kez daha karşı karşıya geldiler.

Anadolu Efes ilk beşi: Shane Larkin, Krunoslav Simon, James Anderson, Adrien Moerman, Bryant Dunston

Olimpia Milano ilk beşi: Sergio Rodriguez, Devon Hall, Shavon Shields, Ben Bentil, Kyle Hines

Serinin ilk iki maçına ev sahipliği yapan Mediolanum Forum’da playoff serisinin ikinci maçını Adrien Moerman açtı. Faullerle başlayan maçın sert geçeceği ilk dakikalardan belli oldu. Hesabı erken açan Vasilije Micic bir ara Shavon Shields ile gerilse de Efes araya fark koymayı başardı. Ancak 6-0’lık seri yakalayan Milano skora ortak oldu. Sergio Rodriguez’in takıma önderlik ettiği ilk çeyrek 19-17 skorla bitti.

Başa baş geçen mücadelede ikinci çeyrekte Efes rüzgarı esti. Efes üst üste üçlüklerle farkı altı sayıya çıkarınca Ettore Messina’ya molayı aldırdı. Shane Larkin sadece üçlük tercih etti, Sergio Rodriguez maç başından bu yana ilk kez şut kaçırdı. Milano bir önceki maçta olduğu gibi skor bulmakta zorluk çekiyordu. Sonrasında son bölümde Efes’in yaptığı top kayıplarıyla geriden gelerek farkı yine eritti. Taraflar soyunma odasına 33-33 berabere gittiler.

Shavon Shields buzzer-beater ile ilk yarıya nokta koyarken bir de ikinci perdenin açılışını üçlükle yaptı. Shane Larkin çift hanelere ulaşırken Shields da ritmini yavaş yavaş buldu. İlk yarının sonuna kadar sayısız olan yıldız dakikalar içerisinde çift hanelere ulaştı. Milano’nun ikinci yarıdaki dokuz sayısını tek başına bulan Shields’a Rodriguez de eklenince fark çift hanelere ulaştı. Vasilije Micic gereken anda maça dokundu, Rodrigue Beaubois isabeti buldu, fark yeniden eridi. 9-0’lık seri sonrası son 10 dakikalık bölüme 53-52 skorla girildi.

Final çeyreğinde ilk dört dakika geride kalırken toplamda beş sayı kaydedildi. Skorun kitlendiği, karşılıklı üçlüklerin kaçtığı mücadelede Vasilije Micic yeniden dümene geçti. Olimpia Milano’da sakatlık kabusu sona ermezken iki oyuncu daha sakatlandı: Malcolm Delaney ve Sergio Rodriguez. Tüm bunlara rağmen maçın içinde kalmaya devam eden ev sahibi takım son 30 saniyeye girilirken üç sayı öndeydi. Yoğun ve sert geçen mücadelede bu kez kazanan Milano takımı oldu.

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 19-17
  2. çeyrek: 33-33
  3. çeyrek: 53-52
  4. çeyrek: 73-66

Karşılaşmanın bireysel istatistikleri için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler