Önümüzdeki sezon ülkemizi Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde temsil edecek olan Galatasaray Doğa Sigorta’da Koç Ertuğrul Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Sarı kırmızılı ekibin yapılanma süreci ve transfer dönemindeki hareketleri hakkında konuşan Koç Ertuğrul Erdoğan, en son senenin bu sene olacağını söyledi.

Asist Analiz’den Ümit Avcı ve Neslihan Ablay’ın sunduğu Basketbol Gündemi programına konuk olan Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

“Şunun altını çizmemiz lazım, belki de en zor senemiz bu sene olacak. Çünkü baktığınızda dört veya beş oyuncu haricinde kalan bütün oyuncular ve yabancıların tamamı yeni oyuncular olacak. Daha çok kendi sistemimize uygun oyuncuları seçmeye çalıştık. Nedir o; hızlı oynamaya çalışan, açık sahayı iyi kullanan ve yarı saha basketbolunda biraz daha etkili olmaya çalışan bir oyuncu kadrosu oluşturmaya çalıştık. Bunu düşünürken de aslında point guard olarak aldığımız Alex Hamilton’ın biraz çevresine kurguladık takımı. Sahayı genişleten oyuncuları bir araya getirmeye çalışıyoruz. Daha size’lı bir takım olmaya gayret ediyoruz.

Bu sene geçtiğimiz iki yılın getirdiği bir beklenti var ve dolayısıyla bu beklentiyi karşılayabilecek noktaya gelmeye çalışıyoruz. Sezon başında elbette çeşitli sorunlar yaşayacağız çünkü bunlar tamamen birbiriyle yeni oynamaya başlayan oyuncular. Dolayısıyla bu oyuncuları bir arada iyi kullanmayı hedefliyoruz.

Altı yabancıyla sezona başlayacağız. Türkiye Ligi’nde sürekli bir rotasyonumuz olacaktır. Ama bu sene biraz daha sanıyorum guard konusunda kuvvetli başlayacağız.”


Kaynak: Asist Analiz

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir