Ertuğrul Erdoğan: “Hedefimiz Dörtlü Final’de yer almak” #BasketballCL

Galatasaray Doğa Sigorta Koçu Ertuğrul Erdoğan, Basketbol Şampiyonlar Ligi resmi internet sitesinde önemli açıklamalarda bulundu.

Açıklamalarında organizasyon olarak ilke kez Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde yer alacak olmalarının altını çizen Ertuğrul Erdoğan, ligin yükselen kalitesine dikkat çekerken gruplarının zorluğundan ve hedeflerinden bahsetti.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

“Hangi koça sorarsanız en zor grup kendi grubudur ama sanıyorum bizim grup gerçekten zor. Basketbol Şampiyonlar Ligi (BCL) önümüzdeki sezon birbirinden değerli kulüplerin katıldığı ve güzel kadroların oluştuğu bir lig olacak. Herkes kadrolarını yeniliyor. Biz de yeniden bir kadro oluşturuyoruz. Çok heyecanlıyım çünkü Galatasaray ilk defa BCL’de oynayacak ve ben de ilk defa burada antrenörlük yapacağım. Ümit ediyorum BCL’ye heyecan getirir, renk katarız.

Buradaki en önemli detaylardan biri de önümüzdeki sezon BCL’de oldukça kuvvetli Türk takımlarının yer alacak olması. Katılacak Türk takımlarının da turnuvaya ayrı bir hava katacağını düşünüyorum.

Maçların zorluğuna ilaveten, seyahat zorluğu da olacak çünkü salgından dolayı önümüzde bilinmeyen bir süreç var. Bu durum herkes için sıkıntı yaratıyor. İnşallah bunun da üstesinden geleceğiz. Ümit ediyorum normale dönen bir basketbol ligi olur ve taraftarımızın katkısını alırız. Taraftarlarımızla bir arada olabilirsek, onlar hem renk katarlar, hem de maçlara etki ederler.

Hedefimiz öncelikle gruptan çıkıp son 16 turuna kalmak ve ardından Dörtlü Final’de yer almak. Her takımın hayalidir bu. Bizim de herkes kadar şansımız var. Her ne kadar yeni bir takım oluşturma sürecinde olsak da, Galatasaray her zaman yukarıya oynama hedefinde olmuştur. Biz de bunu yapacağız. Gerçekten çok heyecanlıyım. Normal geçecek bir sezonla beraber BCL’nin değeri de ortaya çıkacaktır. Ama tabii ki salgından kaynaklanan süreç hem turnuvaları yönetenler, hem de oynayanlar, herkes için zor olacak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler