ING Basketbol Süper Ligi’nin üçüncü haftasındaki derbi mücadelesinde Beşiktaş’ı deviren Galatasaray’da Koç Ertuğrul Erdoğan galibiyetin ardından konuştu.

Beşiktaş’ın enerjisine ve mücadele seviyesine dikkat çeken Ertuğrul Erdoğan, kendilerinin ise gün geçtikçe daha iyiye gittiklerini söyledi.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

“Beşiktaş ile kim oynarsa zor olacak bu sene. Bu çok net. İyi ve sert oynayan bir ekip. Savunma konusunu ciddi olarak düşünmemiz lazım. İki haftadır 90 ve üzeri atarak kazanıyoruz. Dolayısıyla daha iyi savunma yapmayı ve pozisyon ribaundunu iyi almayı başarmamız lazım. Ümit ederim her hafta üstüne koyarak gideriz. Şu ana kadar biraz daha iyiye gittiğimiz düşünüyorum; ama hataları minimize etmemiz lazım. Oyuncuların birbiriyle olan irtibatını biraz daha iyi kurgulamamız lazım. Oyuncuları tebrik ediyorum. Önemli bir galibiyet aldılar. Beşiktaş oynaması çok zor olan, kimle oynarsa oynasın maçı bırakmayan bir takım. Bizim açımızdan önemli bir galibiyetti.”

Sarı kırmızılıların yeni ismi Jonathan Williams da maçın ardından açıklamalarda bulundu. ABD’li oyuncu:

“Rakibimizin uzunları çok iyi maç çıkardılar. Biz daha iyi olmalıyız, ribauntlara daha çok odaklanmalıyız ve daha iyi iş çıkarmalıyız.

İstanbul harika bir şehir. Çok fazla dışarıya çıkmıyorum. Televizyon izliyorum. İnsanlardan uzak durmaya çabalıyorum. Burasının harika bir şehir olduğunu söyleyebilirim. Burada yaşamaktan dolayı mutluluk duyuyorum.”

ifadelerini kullandı.


Kaynak: galatasaray.org

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir