ING Basketbol Süper Ligi’nin üçüncü haftasındaki derbi mücadelesinde Galatasaray’a kaybeden Beşiktaş’ta Koç Burak Bıyıktay maçın ardından konuştu.

Takımdaki yabancı eksikliğine dikkat çeken Burak Bıyıktay, acilen bir takviye gerektiğini söylerken takımının yay gerisindeki kötü performansının altını çizdi.

Bıyıktay’ın açıklamaları şu şekilde:

“Maçın fark yaratan unsuru rakibin yabancıları oldu. Kenardan gelen oyuncularımızdan katkı alamadık. Yabancısız bir halde bu kadar direnç gösterebilmek bence iyi. Acil olarak dış şut atabilen bir oyuncu almamız lazım. Bununla ilgili çalışıyoruz. Beş yabancılı ligde yabancısız olmak çok kolay değil. Bir an önce takıma takviye yapmamız lazım. Takıma yabancı oyuncu eklemeliyiz, guard oyuncumuzun da iyileşmesi lazım. 29’da 4 üç sayı isabetimiz var. Maçı 20 asist ile bitirdik. 29’da 10 üç sayı atsak demek ki 30 asist ile oynayacağız. Bu takımın bir tarafı iyi oynadığını düşünüyor. Maçın ilk periyodunda rakip takım 26 tane faul attı. 17 sayıları faul atışından geldi. Erken faul problemine girip kenardan destek alamayınca ayakta kalmak zor oluyor. Her şeye rağmen maçın sonunda ayakta kaldık. Belki bir iki pozisyonda doğru oynasak maç yine kafa kafaya gelirdi. Savunma direncimizin daha yukarıda olması lazım. Tecrübesiz bir takımız. Hatalar olacak farkındayız ama sonuçta maç da kazanmak lazım.”


Kaynak: bjk.com.tr

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir