TB ÖZEL | Errick McCollum: ”Maçlara iyi hazırlanırsak ligde ve EuroLeague’de şansımız olacaktır”

Röportaj: Barış Cevahir, TrendBasket


Bugün Avrupa’da ülkemizi temsil edecek olan Anadolu Efes’in EuroLeague Media Günü’ne TrendBasket olarak katıldık. Takımın yeni yüzü Errick McCollum, sitemizden Barış Cevahir’in sorularını cevapladı.

Takımla beraber uzun zamandır çalışıyorsunuz. Yeni takımın ve takım arkadaşların hakkında neler söylemek istersin?

”Çok iyi, karakterli ve yetenekli oyuncular var. Birçok yeni yüz var, o yüzden birbirimize ve koçun sistemine alışmamız gerekiyor. Hem EuroLeague hem de BSL çok zorlu geçecek, o yüzden bir an önce gelişmemiz lazım.”

Eski takımın Galatasaray ile ilgili bir sorum olacak. Galatasaray taraftarı sana halen daha çok saygı duyuyor ve gecen sezon Galatasaray’a geri dönmüştün ama bu sezon Anadolu Efes ile EuroLeague’de oynayacaksın. Bu transfer hakkında ne söylemek istersin?

”Galatasaray taraftarları onlar için savaşmam gerektiğinde sakat sakat oynamamı çok takdir etmişti. Ben de onların sevgisinden çok mutluydum. Bazen hayatta bir şeyleri kaybetmezsiniz ama yeni sayfalar açmanız gerekir. Galatasaray organizasyonunu seviyorum ve onlara her şeyin en iyisini diliyorum.”

Türk basketbolunu zamanla daha iyi tanıma fırsatın oldu. Galatasaray ile EuroCup şampiyonu oldunuz, Fenerbahçe gecen sezon EuroLeague şampiyonu oldu. Türk basketbolu hakkında neler söylemek istersin?

”Bence BSL Avrupa’nın en zorlu ligi. Hiç kolay maç yok ve bu da Avrupa maçlarına çok iyi hazırlık oluyor, bence başarının sebebi de bu.”

Dilasa Karakaya/TrendBasket
Dilasa Karakaya/TrendBasket

EuroLeague hakkında görüşlerin neler? Çok güçlü takımlar var ve zorlu bir sezon sizi bekliyor.

”EuroLeague Avrupa’nın en zorlu organizasyonu ve çok güçlü takımlar var. Uzun zamandır birlikte oynayan takımlar  uzun zamandır aynı takımı yöneten koçlar var. Her maç çok zorlu geçecek, o yüzden kötü bir gece geçirirseniz bu size pahalıya patlar.”

Bu sezondan takım ve bireysel olarak beklentilerin neler ?

”Tek beklentim kazanmak. Bir oyuncu için bireyselden çok takım olarak kazanmaktan daha çok mutluluk veren bir şey yoktur. İyi bir oyuncu grubumuz, genç yeteneklerimiz var. Sabırlı olup maçlara iyi hazırlanırsak hem ligde hem de EuroLeague’de iyi bir şansımızın olduğunu düşünüyorum.”

Koç Perasovic’in sistemi hakkında ne düşünüyorsun? Onunla ilişkiniz nasıl?

”Oyun kurucu olarak yeni koç ile çalışmak her zaman çok zordur, onu çok iyi tanımanız gerek.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler