TB ÖZEL | Edo Muric: ”Daha önce EuroLeague’de yer almadım ama herhangi bir çekincem de yok”

Röportaj: Barış Cevahir, TrendBasket


Bugün Avrupa’da ülkemizi temsil edecek olan Anadolu Efes’in EuroLeague Media Günü’ne TrendBasket olarak katıldık. Takımın yeni transferi Edo Muric, sitemizden Barış Cevahir’in sorularını cevapladı.

İlk olarak EuroBasket ile ilgili konuşmak istiyorum. Sizin için çok özel bir zaferdi ve sen de bu zaferin bir parçasıydın. Avrupa Şampiyonu olmak nasıl bir duygu?

Takımdaki herkes çok iyi bir iş ortaya çıkardı. Turnuva boyunca kimse bizden bu kadar iyi oynamamızı beklemiyordu ama turnuvaya iyi başlayıp çok iyi bitirdik. Maç maç daha iyi oynamaya başladık mağlubiyetsiz bir şekilde turnuvayı tamamlayarak ne kadar hakettiğimizi herkese gösterdik  Bu takımın ve bu hikayenin bir parçası olmaktan çok büyük gurur duyuyorum.”

EuroBasket sona erdi ve yeni takıma katıldın. Hazırlıklar, takım ve koç hakkında ilk görüşlerin neler?

”Buraya geleli henüz çok yeni ama herkes beni çok sıcak ve güzel karşıladı. Koçu tanımaya, sisteme alışmaya çalışıyorum. Eminim ki sezon başlayana kadar iyi bir durumda olacağız.”

Daha önce EuroCup tecrüben vardı ama bu sezon EuroLeague’de mücadele edeceksin. EuroLeague seviyesi hakkında ne düşünüyorsun? Kendini hazır hissediyor musun?

”EuroLeague’de uzaylılar oynamıyor. Basketbol basketboldur. Daha önce EuroLeague’de yer almadım ama herhangi bir çekincem yok çünkü EuroLegue takımları ve oyuncuları ile hem BSL’de hem de EuroBasket’te oynadık. Zor olacak ama kendimi hazır hissediyorum.”

Dilasa Karakaya/TrendBasket
Dilasa Karakaya/TrendBasket

EuroLegue’deki rakipleriniz hakkında neler düşünüyorsun?

Çok zorlu ve uzun yıllardır beraber oynayan takımlar var. Biz yeni bir takımız ve rakiplerden çok kendimize odaklanıp sistemimizi oturtup kendimizi geliştirmeye calışmalıyız.”

KoçPerasovic hakkında ne düşünüyorsun? İlk izlenimlerin neler?

”Agresif bir basketbol oynatmaya çalışıyor ve burada savunma ve hızlı hücumlar çok önemli. Sistemine alışıp kazanmaya başlamalıyız çünkü kazanınca işler daha kolay olur.”

Gelecek yıl hakkında ve ilerideki kariyerin içün planların neler?

”Şu an sadece önümüzdeki sezonu düşünüyorum. Anadolu Efes benden ne istiyorsa takımı daha iyi bir noktaya getirmek için yapmaya hazırım  Sezon sonunda kariyerime yeni kupalar eklemek ve daha iyi bir oyuncu olmak en büyük hedefim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler