Los Angeles Lakers’ın Miami Heat’i yenerek seriyi 4-2’ye getirdiği ve şampiyon olduğu seri sonrasında konuşan Erik Spoelstra sezonu değerlendirdi.

Takımın yıldız oyuncusu Jimmy Butler hakkında konuşan Spoelstra:

”Jimmy’nin superstar bir rekabetçi ruhu var. O bir kazanan, o bir lider, motive edici ve akıl hocası. Ayrıca inanılmaz bir rakip. Ve bu seviyeye geldiğiniz zaman, rekabetin bu kadar şiddetli olduğu bir ortamda onun buradan neler çıkarttığını birçok insan unutuyor.  Gelecekte ne olursa olsun bu yıl yaşananları, bu yıl soyunma odasında yaşadığımız kardeşlik duygularını her zaman hatırlayacağız.”

”Böyle insanların etrafında olabilmek için çalışıyorsunuz. Bu seride oynayan, oynamayan ve oynayıp %100 sağlıklı olmayan oyuncularımız vardı. Muhtemelen onları oynatmamalıydım ama bunu takım için yapmak istedi. Ben sadece bir şekilde bu durumun üstesinden gelip sezonu şampiyon bitirmenin yolunu bulamadığımız için üzgünüm.”

”Hepimizin aradığını şey bu, doğru bir ailenin parçası olmak. Başından bu yana hepimizin aradığı olay bu. Kendin olabileceğin bir yerde olmak. Olduğun kişi için özür dilemene gerek kalmayan bir yerde bulunmak. Biz onu (Jimmy Butler) uzun zamandır arıyordur, o da sanırım bizim gibi bir şey arıyormuş.”

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir