Ergin Ataman yılın antrenörü seçildi #EuroLeague

67. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödüllerinde Yılın Antrenörü ödülünün sahibi EuroLeague şampiyonu Anadolu Efes’in Koçu Ergin Ataman oldu.

Dün akşam geleneksel olarak dağıtılan Milliyet Yılın Sporcusu Ödüllerinin 67.’si gerçekleştirildi. Ödül töreninde Anadolu Efes Koçu Ergin Ataman, yılın antrenörü ödülünün sahibi oldu.

Anadolu Efes ile yarıştığı her kulvarda şampiyonluğa uzanan başarılı koç, EuroLeague heyecanının başlayacak olması sebebiyle Madrid’de olduğundan ötürü ödülü oğlu Sarp Ataman aldı.

Koç Ataman, bir video ile ödül hakkında teşekkürlerini iletirken “Türk sporunun çok değerli üyeleri, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Milliyet gibi Türk basınının öncüsü olan bir gazetenin uzun yıllar düzenlediği, sadece ülkemizin değil dünyanın da en prestijli spor ödüllerinden biri olan Milliyet Yılın Sporcusu Ödüllerine aday gösterilmek benim için çok büyük bir onurdu. Daha sonra halkımızın oylarıyla kürsüye çıkmak, yılın en iyi antrenörü ödülüne ulaşmak benim için gerçekten büyük bir onur. Bu gururu yaşattıkları için öncelikle Türk halkına, beni bu ödüle layık gösteren Demirören Ailesi ve Milliyet Gazetesine teşekkür ediyorum. Tabii ki bu ödülü sadece şahsım adına değil tüm ekip arkadaşlarım adına, bana her koşulda destek veren kulübüm Anadolu Efes adına ve oyuncularım adına alıyorum. Maalesef bu güzel gecede sizlerle birlikte değilim. Biliyorsunuz yeni bir maceraya başlıyoruz. Avrupa’nın zirvesinde kalmak için şahsım adına ve takım olarak tüm gücümüzle çalışacağız. Bir kez daha hepinize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

EuroLeague şampiyonluğuna uzanan tek Türk koç unvanına erişen başarılı antrenör, yeni sezona üst üste ikinci EuroLeague şampiyonluğu mottosuyla çıkıyor.


Kaynak: Skorer Milliyet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler