Ergin Ataman: “Tek sıkıntımızı ribaundlarda çektik”

Anadolu Efes, Tahincioğlu Playoff 2018’in yarı finalinde oynanan TOFAŞ serisinin üçüncü maçında rakibini 94-88 mağlup ederken Koç Ergin Ataman maç sonunda açıklamalarda bulundu.

“Seriyi 2-1’e getirdik. Maç başından beri agresif savunma planlamıştık. Skorerlerini devre dışı bırakmayı planladık. Başarılı olduk. Momentumu elimize geçirdik. Ribaundlarda tek sıkıntımızı çektik. Morgan’ım bizim dört numaralara karsı bir üstünlüğü vardı. McCollum oyun sıkıştığında insiyatif aldı. Sonunda da galip gelmeyi başardık. Zor bir seri oluyor. İlk maçta hazırlıksız yakalanmıştık. Maçlar yakın ve sert geçiyor. Cumartesi yeniden kazanıp seriyi son maça taşımaya çalışacağız.”

“Hücum ribaundlarında daha iyi ribaund almamız lazım. Ribaund aldığımızdan sonra çok top verdik. Ortaya düşen toplar onlara gitti. Bir de Dunston’ın faul problemine girmesi bizi planımızın dışına itti. Dunston’ı diğer maçta daha iyi kullanmamız lazım.”

Anadolu Efes’te Kaptan Doğuş Balbay’ın sözleri şu şekilde: “Öncelikle ribaundlarda üstünlüğümüz var. Sonuçta kendi evimizde korumayı bildik. Hataya yer yok. Bugün o hırsla sahaya çıktık. Taraftarın desteğiyle beraber maça da iyi başladık ama yarın yine çalışmaya devam. Eksiklerimizi tamamlayacağız. Tek hedefimiz seriyi Bursa’ya taşımak. Daha konsantre ve hatasız oynayan taraf bizdik.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler