Anadolu Efes Koçu Ergin Ataman, takımının süper yıldızı Shane Larkin’in takımdaki geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.

Yunanistan merkezli radyo kanalı ERA Sports‘a açıklamalarda bulunan Koç Ergin Ataman, takımın süper yıldızı Shane Larkin’in durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Ataman şunları söyledi:

“Karantina öncesinde Larkin, Efes yönetimi ile bir görüşme yaptı ve anlaşmaya çok yakındı. İmzalayıp imzalamadığını bilmiyorum. Efes‘ten ayrılmasının tek yolu NBA’den bir teklif alması. Fakat bu da yeterli olmayabilir çünkü kilit bir role sahip olmak, 20-25 dakika oynamak istiyor. Aksi takdirde Efes’te iki yıl daha oynayacağını düşünüyorum. Fakat iddia edilen 7.7 milyon dolar gibi rakamlar doğru değil. Tabii en iyi oyuncu olduğu için büyük bir sözleşmelerden birini hak ediyor fakat bildiğim kadarıyla bahsi geçen bu sayılar gerçek değil.”

Dün akşamki Birlikte Güzel‘in Instagram hesabından yayınlanan canlı yayında da Larkin hakkında konuşan Ataman, o yayında ise şu ifadeleri kullandı:

“Larkin de sıkıldı. ‘Ne zaman döneceğim’ diye bizi sürekli sıkıştırıyor. 28 Mayıs’ta uçuşlar kontrollü şekilde başlayacak. ABD’den de uçuş olursa 28 Mayıs’ta bütün oyuncular gelecek şekilde rezervasyonu yaptık. Larkin’in NBA opsiyonu var. İyi bir takım bulursa gidecek. Bunun için alternatif hazırlamamız lazım. İstikrardan yana olduğum için aynı takımla devam etmek istiyorum.”

Geçtiğimiz günlerde ABD’li süper yıldızın toplamda 7.7 milyon dolar karşılığında Anadolu Efes ile iki yıllık yeni sözleşme imzaladığı iddia edilmişti.

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir