Ergin Ataman: ”Şampiyon olmak istiyoruz, Ergin Ataman varsa hedef budur!”

A Milli Erkek Basketbol Takımının yeni başantrenörü Ergin Ataman, imzaları atmasıyla açıklamalarda bulundu.

Bugün Sinan Erdem Spor Salonu’nda milli takımın yeni çalıştırıcısı açıklandı. İmza töreniyle birleştirilen duyuruda Anadolu Efes’in başındaki isim Ergin Ataman milli takıma bir kez daha geldi. Açıklamalarına madalya hedeflediklerini söyleyerek başlayan Ataman, dümene geçtiği için heyecan duyduğunu ve takımına güvendiğini dile getirdi.

”Yeniden gelmekten büyük bir heyecan duyuyorum. Süreç bir hafta içinde gelişti. Başkan şartlarımı sorduğunda tek bir şey söyledim: Milli takımda çalışmanın bir şartı olamaz. 

Bizlerin hedefi Ay Yıldızlı bayrağı temsil etmek ve halkımızın memnun olmasını sağlamak. Takımımıza güveniyorum ve amaçlarımıza ulaşacağıma inanıyorum. 

Hedefimiz eylül ayındaki Avrupa Basketbol Şampiyonası. Orada madalya almak değil şampiyon olmak istiyoruz. Bu takım bu oyunculardan oluşuyorsa ve başında Ergin Ataman varsa hedef budur. Hedef büyük ama kadro da büyük!”

Koçluk ekibinde Hakan Demir ile Ender Arslan da yer alıyor. Taraflar arasındaki bu birliktelik 2024 Ağustos ayına kadar sürecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler