A Milli Basketbol Takımının yeni patronu Ergin Ataman!

Türkiye Basketbol Federasyonu, A Milli Basketbol Takımının yeni başantrenörünün Ergin Ataman olduğunu açıkladı.

Beklenen birliktelik resmileşti. Türkiye Basketbol Federasyonu, Orhun Ene’den boşalan koltuğa geçen ismin Ergin Ataman olduğunu açıkladı. Böylelikle A Milli Basketbol Takımında ikinci Ergin Ataman dönemi yaşanacak.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen imza töreninde Ergin Ataman kendisini milli takıma bağlayan sözleşmeye imzayı attı. Ataman hislerini şu şekilde dile getirdi:

”Yeniden gelmekten büyük bir heyecan duyuyorum. Süreç bir hafta içinde gelişti. Başkan şartlarımı sorduğunda tek bir şey söyledim: Milli takımda çalışmanın bir şartı olamaz.”

Tecrübeli koç daha öncesinde de iki yıl boyunca milli takımın başına yer almıştı. Ergin Ataman, 2014’te Bogdan Tanjevic’in yerine 12 Dev Adam’ın başantrenörü olmuş ve aynı sene düzenlenen Dünya Kupası’nda takımı çeyrek finale çıkarma başarısını göstermişti.

Taraflar, 2024 Ağustos ayına kadar geçerli olacak bir sözleşmeye imza attılar. Koç Ataman’ın koçluk ekibinde ise birinci yardımcı antrenör olarak Hakan Demir, ikinci yardımcı antrenör olarak da Ender Arslan yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler