Ergin Ataman: ”Prensip olarak rakiplerle değil, kendi takımımla ilgilenirim”

A Milli Takım Başantrenörü Ergin Ataman, yarınki Büyük Britanya maçı öncesi mikrofonlar konuştu.

FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri kapsamında yarın son grup maçı oynanacak. B Grubu’nda yer alan Türkiye, Büyük Britanya ile kozlarını paylaşacak. Ay yıldızlıların başındaki isim Ergin Ataman, her zamanki iddialı tavrını ortaya koyarak ”Hazırız, kimseden çekinmiyoruz” dedi.

Ergin Ataman’ın açıklamalarının tamamı şöyle:

”Hazırlıklarımızı tamamladık. Ne yapmamız gerektiğini biliyoruz. Bundan sonra yarın oyuncularımızın sahadaki performansları sonucu belli edecek. Biz daha iyi bir kadro oluşturduk. Ama bu tip maçlarda mücadele etmek, dikkatli olmak gerekiyor.

Oldukça küçük bir salon. Burada çok baskılı oynadıklarını biliyoruz. Şubat ayında Yunanistan’ı yenmişlerdi. O maçı da izledik. Gerekli hazırlıklarımızı yaptık.

Yarın iyi bir şekilde, ay yıldızlı formayı en iyi şekilde temsil edip mücadele edecek, ondan sonra da galibiyete ulaşmaya çalışacağız. Mutlaka galip gelmek istediğimiz bir maç. Hazırız.

Herhangi bir sıkıntımız yok. Maçları tek tek değerlendireceğiz. Ağustos ayındaki maçlar, daha da hazır daha da güçlü, tüm oyuncularımızı kullanabileceğimiz bir dönem olacak.

Gruplarda kimin birinci kimin ikinci geleceği bizi ilgilendirmiyor açıkçası. Bizi ilgilendiren olay, bizim ne kadar hazır olduğumuz. Sonuçta yeni bir takımız. Yeni bir sistemimiz var. Bunu sahaya adapte etmek çok önemli.

Genelde prensip olarak rakiplerle değil, kendi takımımla ilgilenirim. Bizim daha iyi olacağımız kesin. O yüzden kimseden çekinmiyoruz.”

Türkiye’nin aday kadrosuna buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler