Ergin Ataman: ”Obradović’in elinde olan bütçeler bende hiçbir zaman olmadı”

2015/16 sezonunda 7DAYS Eurocup’ı kazanarak Türk basketbol tarihinde bir ilki başaran Galatasaray Odeabank’ta Koç Ergin Ataman, Vatan gazetesinden Merve Toy’a gündem oluşturacak birçok konuda önemli ifadeler içeren uzun soluklu bir röportaj verdi.

Koç Ataman’ın Merve Toy’a verdiği röportajın satır başlarını haber metninin devamında bulabilir, içeriğin tamamına ise orijinal metnin bağlantı sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bizi Final Four kesmez

”Bizi Final Four kesmez. Biz kupalara alışkın takımız. Galatasaray, Avrupa’da en çok kupa kazanan takım. Biz nerede oynuyorsak, o kupayı almak için oynar ve mücadele ederiz. Bu sene de inşallah takımım bana ve taraftarımıza bu sevinci yaşatacak inancı ve performansı ortaya koyacak.”

Bütçe 9 Milyon Dolar

Geçen sene Eurocup şampiyonu olan Galatasaray takımı büyük heyecan yarattı. Yönetim de bunu göz ardı etmeyip bütçeyi %50 artırdı. Geçen yıl 6 milyon dolar olan bütçemiz bu sezon 9 milyon dolar. Şu ana dek 8.5 harcadık. Anadolu Efes, Fenerbahçe, Darüşşafaka Doğuş, CSKA Moskova ve Barcelona gibi takımlarla kıyaslarsanız bütçemiz düşük gibi görünebilir ama hedefimize ulaşmak adına yeterli görüyorum. 

Final Four’da geçen sene Fenerbahçe ve CSKA gibi dev bütçeli takımlar vardı ama aynı zamanda Caja Laboral gibi daha mütevazı bütçeli, Lokomotiv Kuban gibi ortanın biraz üzerinde bütçeli takımlar da vardı. Burada önemli olan kadro seçimini iyi yapmak. Geniş bir kadro kurduk. Dengeli bir takım yarattık. Bana göre iddialı bir kadromuz var. Oyuncularımız çok tecrübeli.

Obradovic’in elinde olan bütçeler bende hiçbir zaman olmadı

”Obradovic Avrupa’nın en kariyerli, en başarılı antrenörü. Onunla mukayese edilmek gurur verici. Ivkovic ya da başka bir antrenörle değil, Obradovic’le kıyaslıyorlar hep. Benim elimde hiçbir zaman Obradovic’in elinde olan kadrolar ya da bütçeler olmadı. İkili düello olarak bakılırsa da Obradovic’in bir üstünlüğü var ama yüzde 60’a 40’tır herhalde oran. Bu da beni daha da motive ediyor. 

Bu sezon Blatt ve Perasovic de var. Ufuk Sarıca da Beşiktaş’a geldi. Yani bu sezon oyuncular arasında olduğu kadar antrenörler arasında da kıyasıya bir mücadele var. Ama yine tabii Fenerbahçe-Galatasaray rekabetinden dolayı Ergin Ataman-Obradovic mukayesesi devam eder. Önemli olan fair play ruhu içinde olması. Bunlar güzel şeyler.”


*Vatan gazetesindeki röportajın tamamına bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

7 YORUMLAR

    • evet o kadroları yönetecek kapasitesi yok ondan Obra her türlü oyun ve oyuncuyla başarılı oldu. sen iyi Coach olsaydım Milli Takım yerlerde sürünmezdi !!!!

  1. bu merve GS lidir ne yaptığı belli değil kendine bir hava vermeye çalışıyor ama olmuyor işte.çanak sorular yok obra,Blatt saçma sapan cevaplar yok Euroleage F4 kesmezmiş falan
    Mervede Şansal Büyüka dayısına şükretsin bir yerlere gelmesi için çok çalıştı.

  2. Obra iyi koç orası tamam ama obra küçük bütçeli takimlardaki basarilarini söyler misiniz ergin hoca türkiye şampiyonluğu eurochallenge ve eurocup kazandı obra iyi koç olabilir ama küçük bütçeli takımlarda başarılı olup olmayacagini bilemeyiz açıkçası küçük bütçeli bir takım vesely udoh ü alamaz yani eğri oturup doğru konuşmak lazim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler