Turkish Airlines EuroLeague‘in normal sezon lideri Anadolu Efes’in Koçu Ergin Ataman, Koç Zeljko Obradovic’in yeni imajıyla ilgili konuştu.

Socrates Dergi YouTube kanalında yayınlanan Uğur Ozan Sulak moderatörlüğündeki Bekleme Odası programına konuk olan Koç Ergin Ataman, birçok konu hakkında yorum yaparken Koç Zeljko Obradovic’in sakallı yeni imajından bahsetmeden geçmedi.

Obradovic’in imajı hakkında espritüel ve pozitif bir yorumda bulunan Ataman, Larkin – Micic uyumundan EuroLeague’in geleceği gibi birçok konuya değindi ve çalıştığı en iyi yıldızı da söyledi.

Ataman’ın açıklamaları şöyle:

“Sanki böyle bir belgesel hazırlanacakmış gibi yıllar öncesinden çekimler yapılmış. Ben The Last Dance’i çok iyi buldum. Jordan ile kıyaslayabileceğimiz spor figürleri yalnızca Pele ve Muhammed Ali’dir.

Popovich’in de böyle bir imajı var. Ona çok benzemiş. Bakarsınız NBA yoluna gider. Zaten EuroLeague’de bu kadar başarılı olmuş bir antrenörün NBA’den mutlaka çağrılması, iyi bir takımdan teklif alması gerekiyordu. Belki sakalı olmadığı için böyle bir teklif gelmediğini düşünüp imaj değişikliği yapmış olabilir (gülüyor). Ben biraz daha konservatifim. Kilo almamaya çalışıyorum sadece. Biz sezonu nasıl başladıysak öyle bitirmek istiyoruz. Obradovic belki farklı düşünmüş olabilir. Hazır böyle bir dönemdeyken başlayacak olan sezona yeni bir imaj ve hüviyetle girme planı da olabilir.

Micic topla vakit geçirmeyi çok seven bir oyuncu, Larkin ise bitirici. Biz bunun farkına vardığımız zaman bu kombinasyonun uyumlu olabileceğini düşündük. Larkin ile Micic’i aynı bölgeyi paylaşan oyuncu değil de birbirine destek olan iki oyuncu haline geldi. Bu bizim için bir lüks oldu, bu da rakipler için oldukça sıkıntılı bir durum ortaya çıktı.

NBA’de playoff yapardık. Oynadığımız sert ve akıcı basketbolun yanı sıra rotasyonu 10-11 oyuncuya çıkardık. Keşke böyle bir çağrı alıp gitsek de bir sezon NBA’de oynayıp boyumuzun ölçüsünü alsak.”

Şimdiye kadar çalıştığı Carlos Arroyo, Petar Naumoski, Deron Williams, Shane Larkin gibi yıldızlar arasından hangisini tercih edeceği sorusuna net bir şekilde Larkin yanıtını veren Ataman, kendi ilk beşini şu isimlerden oluşturdu:

  • Vassilis Spanoulis
  • Shane Larkin
  • Will Clyburn
  • Nikola Mirotic
  • Jan Vesely

Kaynak: Socrates Dergi

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir