Ergin Ataman: “Obradovic beni daha çok yendi ama hep daha iyi takımlara sahipti”

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, TRT Spor’da yayınlanan ‘Basın Tribünü’ adlı programa konuk oldu ve bazı açıklamalarda bulundu.

Birçok konuda merak edilenleri yanıtlayan tecrübeli çalıştırıcı; geride bıraktığı Galatasaray ve Beşiktaş dönemleriyle ilgili kırgınlıklarını, son günlerde basketbol gündemini bir hayli meşgul eden ‘tokalaşma’ krizini ve ileride Galatasaray’a başkan olma fikriyle ilgili merak edilenleri anlattı.

“En çok kırıldığım şey, ben ayrıldıktan sonra Can Topsakal’ın yaptığı konuşmaydı”

Galatasaray’dan ayrıldığım dönemde lanse etmeye çalıştıkları şey ‘Ergin Ataman büyük bütçe ister, pahalı bir antrenör’. Sıkıntılı bir dönem varsa, 1 yıl parasız çalışırım dedim ama biliyordum ki çok başka rüzgarlar yüzünden olmayacak bir şeydi. En çok kırıldığım şey, ben ayrıldıktan sonra Can Topsakal’ın yaptığı konuşmaydı. Başarılı oldu ama bize 50 milyon harcattı dedi. Harcamayı tek başıma yapmadım, başkanın onayıyla yaptım. Bu paralarla başarı elde ederken, 3-4 kat büyük bütçeli takımlarla mücadele ettik.

“Obradovic beni daha çok yendi ama hep daha iyi takımlara sahipti”

Hocalar, takımlar arasındaki rekabetlerde gerginlikler olabilir. Bunlar sporun neşesidir, heyecanıdır. Obradovic’e saygım var, saygıyı hak eden bir antrenör. Kendisiyle çok maç oynadım. Kazandığım maçlar oldu, o beni daha çok yendi ama hep daha iyi takımlara sahipti. Maçın son 15 saniyesinde üst üste 3 faul yaptırıp, 100. sayıyı atma hevesine karşı kırıldım. Dünya üzerindeki her hoca, böyle bir davranıştan sonra tepki gösterirdi. Belki gidip maçtan sonra iki çift laf söylerdi. Ben de o gün buna anlam veremedim, şaşırdım. Hiçbir şekilde polemiğe devam etmek istemiyorum. Çeyrek final maçı öncesinde konunun kapandığını düşünmüştüm, kulüp flamasını alıp orta sahaya kadar geldim Obradovic’in elini sıkmak için ama bu sefer kendisi gelmedi. Canı sağ olsun.

“Galatasaray’da başkan adayı olabilirim”

Ünal Aysal’ın bir hayali vardı. ‘Eğitimini al, futbol takımının başına seni getirmek istiyorum’ demişti ama olabilecek bir şey değildi. Bir Galatasaray genel kurul üyesi olarak, 10. yılımı tamamladığım zaman Galatasaray’da başkan adayı olabilirim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler