Ergin Ataman: “Kazanan bir takım haline geldik”

Anadolu Efes Koçu Ergin Ataman, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin ikinci haftasında takımının 75-72 kazandığı Darüşşafaka maçını basın toplantısında değerlendirdi.

“Tabii ki iki gün içinde basketbolu unutmadık. Bu akşam kafaca hazır olmadığımızı söyleyebilirim. Bu denli bir hücum performansını bunla açıklayabilirim. Maçın hakkı Darüşşafaka Tekfen’in idi. Çok iyi savunma yaptılar. Biz kötü oynadığımız bir maçı savunmadaki top kayıplarıyla, kaos basketboluyla kazanmasını bildik. Bugün özellikle bireysel performansları çok düşük oyuncularımızın. Dış şut performansımız çok düşük. Darüşşafaka ise beklediğim gibi son derece dinamik, akıllı ve sert bir basketbol oynadı. Maçı hak eden onlardı ama kazanan bizdik.”

“Kadro tercihimiz Cumhurbaşkanlığı maçındaki kadro. Orada Beaubois vardı şimdi Larkin vardı. Daçka iyi mücadele etti. Yüzdeli oynadılar ilk yarıda, bu nedenle ribaund da oladık. Kaos basketbolu oynadı. Daçka iyi bir strateji ile onlar buna itti. Biz hazır olmadığımız bir şekilde buna karşılık verdik. Son iki dakikada da maçı çevirdik.”

“Kazanan bir takım haline geldik. Sezon başından beri dört resmi maçı da kazandık. Hazırlık maçlarında iyi sonuçlar aldık. Bu bize bir öz güven getirdi. Savunma her şeyin önünde gelen bir şey. Her gün böyle hücum etmeyiz fakat hep böyle savunma yapabiliriz. Çift maç haftası öncesinde bu bize güven veriyor. İnşallah hafta içinde ikide iki yaparız.”

“Maç Micic’in istediği gibi gitti. Kaos basketbolunu seviyor. Orada fizik ve teknik gücüyle sayılar çıkardı. Bizim tercih ettiğimiz bir oyun değil bu. Tabii iyi oynadı. Doğru bir seçim yaptık ama çok da mutlu olduğumu söyleyemem oynanan basketboldan.”

Anadolu Efes’te günün etkili isimlerinden Vasilije Micic’in sözleri de şu şekilde

“Takım arkadaşlarımı galibiyet için tebrik ediyorum. Herkes sezon başında oynadığımız maçları kazanmanın önemini çok iyi biliyor. Bence maçın sonunda ortaya koyduğumuz savunma sezonu resmeden boyuttaydı. Kazanmak istiyorsak, bunları göstermemiz gerekiyor. Herkesin bildiği üzere takımımızdaki birçok oyuncudan faydalanmaya çalışıyoruz.”

“Genç yaşıma rağmen birçok iyi koçla çalışma şansı yakaladım. Her birinden farklı farklı deneyimler elde edinmeye çalıştım. Koç Ataman’dan elimden gelenin en iyisini almaya çalışacağım. Bu maçta da bütün eforumu ortaya koyup elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler