Beko Basketbol Ligi’nde Aliağa Petkim’i 94-80 yenen Galatasaray Liv Hospital’da Antrenör Ergin Ataman, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında önceki karşılaşmalarda az süre alan oyuncularının bu maçtaki performansını beğenmediğini belirterek, “Maça iyi başladık. İyi bir oyunla ciddi bir fark yakaladık. Ancak sanırım bu akşam ilk 5’te çıkmayan oyuncularımız, herhalde hiç oynamayacaklar psikolojisine büründüler. Planladığımız sadece az oynayan oyuncularımıza sorumluluk vermekti. Ancak ilk 5 oyuncularımız, Galatasaray Liv Hospital takımına yakışmayacak şekilde sorumsuzca bir ikinci periyot oynadılar. 15 sayı önde götürdüğümüz ikinci periyotta, soyunma odasına bir sayı geride gittik. Ancak ikinci devrede kadro üstünlüğümüzü sahaya yansıttık ve net bir galibiyet aldık” dedi.

Thy Avrupa Ligi’ni de düşünerek pota altına transfer yapabileceklerini vurgulayan Ataman, “Özellikle pota altındaki oyuncularımızın mücadelesinden memnun değilim. Aliağa Petkim takımında Bora Hun Paçun ve Labovic’e 41 sayı izni vermişiz ki bu bizim açımızdan kötü bir puan. Bu konuda gerekli tedbirleri alacağız. Gerekirse Thy Avrupa Ligi’ni de düşünerek pota altına bir takviye yapabiliriz” ifadesini kullandı.

Aliağa Petkim Antrenörü Aclan Kavasoğlu ise kendileri için kolay bir maç olmadığını belirterek, şöyle konuştu; “Galatasaray Liv Hospital, sakatlıklardan ve yoğun maç temposundan dolayı problem yaşayabilir diye daha iyi motive olduğumuz bir gerçek. Açıkçası ilk devreyi önde bitirmeyi istemezdim. Galatasaray Liv Hospital, bu sayede ikinci yarıya daha iyi motive çıktı. Üçüncü periyot ve dördüncü periyodun başında hakemler çaldıkları faullerle dayak yememize göz yumdu, oyundan kopmamıza neden oldu. Rakibi böyle yakalamışken daha farklı olabilirdi. Artık kalan maçlara en iyi şekilde hazırlanmaya çalışacağız”.

Kaynak:Aa

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir