Ergin Ataman, iddialara göre eski takımına yatırımcı oluyor #LBA

EuroLeague’in son şampiyonu Anadolu Efes’in Koçu Ergin Ataman, iddialara göre eski takımına yatırımcı olmaya hazırlanıyor.

İtalya merkezli medya organı La Repubblica’da yer alan iddiaya göre Koç Ergin Ataman, eski takımı olan köklü ekip Fortitudo Bologna’ya yatırımcı olacak. Haberde mali olarak belli başlı sıkıntılarla mücadele eden kulübün başkanı Christian Pavani’nin Koç Ataman ile görüşmek için İstanbul’a geldiği de belirtildi. 55 yaşındaki basketbol insanının takım için iyi bir yatırımcı olabileceği düşünülürken mevcut mali duruma destek olabilmesi bekleniyor.

2006-07 sezonunda çalıştırdığı İtalyan ekibinde 16 maça çıkan deneyimli koç, İtalya serüveninin son günlerini de Bologna ekibinde geçirmişti.

Geçtiğimiz sezon bir başka İtalyan ekibi Torino’nun hisselerine ortak olan Ataman, sezon sonunda ise bu hisseleri elden çıkarmıştı.

Fortitudo Koçu Jasmine Repesa ise ailevi nedenleri gerekçe göstererek ülkesi Hırvatistan’a dönmüş ve bu durum İtalyan basınında istifaya hazırlık olarak nitelendirilmişti. Legabasket Serie A’da boy gösteren ve basketbol tarihinde önemli geçmişe sahip olan kulübün içinde bulunduğu durumdan çıkması için uzun süredir girişimlerde bulunuluyordu.


Kaynak: La Repubblica

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler