Ergin Ataman, bir İtalyan takımının hissedarı oldu

Turkish Airlines EuroLeague’deki iddialı temsilcilerimizden Anadolu Efes’in Koçu Ergin Ataman, bir İtalyan takımının hissedarı oldu.

Sportando’dan Emiliano Carchia’nın aktardığı bilgilere göre Anadolu Efes’in deneyimli koçu Ergin Ataman, İtalyan takımı Reale Mutua Torino’nun hissedarı oldu. FIAT Torino’nun halefi olarak gösterilen kulüp Lega Basket Serie A2’de mücadele edecek.

Takımın sahibi aynı zamanda Dinamo Sassari’nin sahibi olan Stefano Sardara olan Basket Torino’nun liglerde yer alabilmesi için başka bir tüzel kişilik ya da kuruma devredilmesi gerekiyordu. Ataman ve beraberindeki iki ortağı, habere göre kulübün hissedarı oldu. Takım üst lig olan birinci lige çıkması halinde kulüp hisselerinin tamamı deneyimli koç ve beraberindeki iki ortağının olacak.

Ataman’ın ortakları ise Türkiye’nin en büyük menajerlik şirketlerinden biri, Arda Turan’ın kurucusu olduğu Possible ve değerli bir yatırımcı. İtalyan Lisesi mezunu olan 54 yaşındaki basketbol adamının İtalya’da önemli çevrelerinin olduğu biliniyor.

İlgili takımın Lega Basket Serie A’da oynama ihtimali de bulunuyor. Bu durumda Ataman ve ortakları, kulüp hisselerinin tamamına sahip olacak.


Kaynak: Emiliano Carchia

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler