Ergin Ataman: ”Galatasaray taraftar grubunun sözlü taciz ve saldırısına uğradık’

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman dün akşam oynanan yarı final serisinde çıkan olaylar hakkında açıklamalarda bulundu.

Anadolu Efes ile Galatasaray Nef, ING Basketbol Süper Ligi’nde yarı final oynuyor. Serinin ikinci maçı dün akşam Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynandı. Galatasaraylı taraftarların salondan çıkarılması, Başkan Burak Elmas’ın salonu terk etmesi gündeme geldi. Koç Ergin Ataman konu hakkındaki görüşlerini paylaştı.

  • Başkan Burak Elmas’ın salonu terk etmesi hakkında

”Efes maçlarında saha içi ön koltukların tamamı sezonluk kombinedir. Buna rağmen kombine sahiplerinden rica edilip başkan ve eşine iki kişilik yer, çocukları için de tam karşılarında benim kombinelerimin olduğu ve Galatasaraylı misafirlerimin oturduğu Cem Kınay ve Ömer Mısırlı’nın yanında yer verilmiş ancak başkan birlikte oturma ısrarı nedeniyle federasyon koltukları da dolu olduğu için salondan ayrılmış.

Kaldı ki iki kulüp maçlardan önce loca tahsisi konusunda anlaşmış ve kendilerine zaten loca da tahsis edilmişti. Burak Elmas ve ailesi benim çok değer verdiğim insanlardır ve önceden haberim olsa en iyi koltuklarda benim misafirim olurlar. Ailemi kaldırır, onları oturturum.

Ayrıca değerli başkanımız keşke bu duyarlılığı ocak ayında Habertürk’te Fatih Altaylı’nın programına çıktığında başta kendisini ve mevkisini biz Galatasaray taraftarlarını rencide eden tanıtıma da tepki gösterip programı terk edip aynı hassasiyeti gösterebilseydi.

Yine de kendisine karşı dün bazı görevlilerin anında çözüm üretememeleri nedeniyle bir yanlış yapıldıysa ben Efes takımının başantrenörü olarak özür diliyorum.

Bizler dostuz ve aile içinde her sorunu çözecek sevgi bağımız kimse tarafından kopartılamaz. Avrupa şampiyonluğu yolunda bize gönülden destek veren tüm Galatasaray camiasına ve büyük Galatasaray taraftarlarına da bir kez daha teşekkür ediyorum.”

  • Galatasaray Nef taraftarının salondan çıkartılması hakkında

”Saha güvenlik görevlileri de Anadolu Efes ve Galatasaray’ın Sinan Erdem Spor Salonu’nda ortak kullandığı şirket. Galatasaraylı taraftarların çıkartılması konusu ise tamamen bizim dışımızda, emniyetin var olan deplasman yasağının uygulanmasıdır.

Ayrıca birinci maçta Efes’in iyi niyetli şekilde Galatasaraylı sporcuların aileleri için tahsis ettiği yere de Galatasaraylı yöneticiler tarafından 40-50 kişilik taraftar doldurulmuş, oradan tezahürat yapılmış ve yine emniyet müdahale etmek zorunda kalmıştı.”

  • Yaratılmaya çalışıldığını düşündüğü algı hakkında

”Bu yaratılan yaygara ile ne yapılmaya çalışıldığını anlamıyorum. Yarın başlayacak olan Galatasaray iç saha maçları için tansiyon yaratılmaya çalışılıyorsa buna hiç gerek yok. Zaten Galatasaray taraftarı her bulunduğu ortamda geçmişte ve bugün en ağır atmosferi yaratmıştır.

Maçtan sonra oğlum Sarp ile birlikteyken Sinan Erdem Spor Salonu otopark çıkışında 25-30 kişilik bir taraftar grubunun sözlü taciz ve saldırısına uğradığımda buna karşılık vermiş olsam şu an çok farklı şeyler konuşuyor olurduk.

Ancak biz her spor adamına düşen görev gibi bu durumlarda ortamı alevlendirmek değil, saygın bir şekilde spor yapılmasını sağlamaya çalışıyoruz. Tüm Avrupa bugün Anadolu Efes takımını ve Türk basketbolunu konuşurken en büyük dost tarafından bu algının yaratılmasına çok üzüldüm.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler